Marjă netă
SlabFirma a pierdut 27,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
POVINDECO SRL (CUI 37163929) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Florești, Comuna Florești, județul Cluj, înființată în 2017. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 552.172 lei (-51% față de 2024) și o pierdere netă de 153.382 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2017 | 108.923 lei |
| 2018 | 196.188 lei |
| 2019 | 455.477 lei |
| 2020 | 762.543 lei |
| 2021 | 610.518 lei |
| 2022 | 1.415.189 lei |
| 2023 | 1.369.989 lei |
| 2024 | 1.130.018 lei |
| 2025 | 552.172 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 552.172 | 1.130.018 | 1.369.989 | 1.415.189 | 610.518 | 762.543 | 455.477 | 196.188 | 108.923 |
| Profit net | -153.382 | 25.891 | 121.986 | 520.170 | 5.942 | 163.585 | 147.186 | 106.845 | 82.186 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 11 | 11 | 10 | 6 | 8 | 7 | 3 | 1 |
| Active imobilizate | 107.574 | 102.794 | 29.404 | 46.665 | 51.560 | 188.682 | 31.860 | 42.480 | - |
| Active circulante | 99.721 | 587.434 | 482.472 | 632.814 | 301.196 | 174.826 | 398.348 | 199.164 | 86.337 |
| Stocuri | 27.502 | 387.334 | 135 | 2.297 | 556 | 138 | 2.553 | 136 | - |
| Creanțe | 5.783 | 192.212 | 391.580 | 534.485 | 238.208 | 147.679 | 356.444 | 191.417 | 84.812 |
| Datorii | 159.672 | 490.938 | 335.971 | 154.433 | 183.460 | 199.974 | 94.288 | 52.875 | 3.951 |
| Capitaluri proprii | 48.408 | 201.790 | 177.665 | 526.331 | 169.746 | 163.804 | 336.417 | 189.231 | 82.386 |
Firma a pierdut 27,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 62% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
77% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. POVINDECO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a POVINDECO SRL în 2025 a fost de 552.172 lei, în scădere cu 51% față de 2024.
În 2025, POVINDECO SRL a înregistrat o pierdere netă de 153.382 lei.
Activitatea principală a POVINDECO SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
POVINDECO SRL are sediul social la adresa SUB CETATE Nr. 11, Sc. 2, Ap. 9, Sat Florești, Comuna Florești, Jud. Cluj, 407280.
Da. POVINDECO SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. POVINDECO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].