POTOMAC PROD COM SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 14.12.1995
Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420005 4931, Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Prezentare

Pe scurt

POTOMAC PROD COM SRL (CUI 8060997) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Unirea, Municipiul Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1995. Activitatea principală este Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN 4931).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 397.969 lei (-2,9% față de 2024) și un profit net de 7.467 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
398 miilei
−2,9%, față de 2024
Profit net 2025
7.467lei
−78,0%, față de 2024
Angajați 2025
2
0,0%, față de 2024
Marjă netă
1,9%
Capital social
200lei
Vechime
30ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016139.900 lei
2017183.287 lei
2018225.443 lei
2019211.760 lei
2020129.913 lei
2021266.889 lei
2022359.806 lei
2023365.785 lei
2024409.680 lei
2025397.969 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri397.969409.680365.785359.806266.889129.913211.760225.443183.287139.900
Profit net7.46733.892-19.804-2.86057.53016.56122.842-5.4178.271-6.399
Număr mediu de angajați2221443221
Active imobilizate60.44752.30363.17058.688138.30079.75044.35556.35540.775-
Active circulante71.409128.63785.59690.13055.12343.59881.76247.72123.25620.935
Stocuri2.7568.831--------
Creanțe54.44041.22953.52235.57823.559-10.72412.123-1.494
Datorii124.071146.643130.334116.302158.047145.503164.832165.633120.17185.347
Capitaluri proprii7.78534.29718.43232.51635.376-22.155-38.715-61.557-56.140-64.412
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

De urmărit
1,9% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,9 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,58 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 58% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
94% Față de anul anterior: în creștere

94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 26.01.1996

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
8060997
Nr. Reg. Com.
J1995000580067
EUID
ROONRC.J1995000580067
Cod CAEN principal
4931, Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
Data înființării
14 decembrie 1995
Vechime
30 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420005
Domiciliu fiscal
Nr. 480, Loc. Unirea Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420005

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0740••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • CAND••• CIPR••• I•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2021
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2001
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
1995
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/580/1995. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre POTOMAC PROD COM SRL

Este POTOMAC PROD COM SRL activă?

Da. POTOMAC PROD COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a POTOMAC PROD COM SRL?

Cifra de afaceri a POTOMAC PROD COM SRL în 2025 a fost de 397.969 lei, în scădere cu 2,9% față de 2024.

Ce profit a avut POTOMAC PROD COM SRL în 2025?

În 2025, POTOMAC PROD COM SRL a înregistrat un profit net de 7.467 lei.

Ce activitate are POTOMAC PROD COM SRL?

Activitatea principală a POTOMAC PROD COM SRL este Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN 4931).

Unde are sediul POTOMAC PROD COM SRL?

POTOMAC PROD COM SRL are sediul social la adresa Loc. Unirea, Municipiul Bistrița, Jud. Bistrița-Năsăud, 420005.

POTOMAC PROD COM SRL este plătitoare de TVA?

Da. POTOMAC PROD COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

POTOMAC PROD COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. POTOMAC PROD COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre POTOMAC PROD COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].