Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PORTER SOLUTIONS SRL (CUI 10205100) este o societate cu răspundere limitată activă din Câmpulung, județul Argeș, înființată în 1998. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,81 mil. lei (+6,7% față de 2024) și un profit net de 75.535 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.970.887 lei |
| 2017 | 4.218.680 lei |
| 2018 | 5.547.377 lei |
| 2019 | 7.299.058 lei |
| 2020 | 7.008.155 lei |
| 2021 | 7.756.314 lei |
| 2022 | 9.846.330 lei |
| 2023 | 7.404.160 lei |
| 2024 | 6.380.172 lei |
| 2025 | 6.808.735 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.808.735 | 6.380.172 | 7.404.160 | 9.846.330 | 7.756.314 | 7.008.155 | 7.299.058 | 5.547.377 | 4.218.680 | 3.970.887 |
| Profit net | 75.535 | 38.250 | 115.652 | 99.359 | -145.330 | -254.060 | 22.425 | 20.447 | -85.692 | 77.843 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 4 | 4 | 8 | 7 | 9 | 7 | 8 | 5 |
| Active imobilizate | 36.810 | 32.953 | 16.813 | 192.759 | 52.464 | 212.196 | 304.602 | 190.346 | 134.803 | 96.904 |
| Active circulante | 3.131.583 | 3.226.981 | 2.198.292 | 2.391.557 | 1.725.535 | 1.490.580 | 1.002.752 | 1.107.480 | 644.627 | 1.030.607 |
| Stocuri | 840.720 | 822.561 | 876.711 | 866.004 | 501.994 | 186.241 | 205.597 | 160.070 | 137.020 | 84.569 |
| Creanțe | 2.162.490 | 2.365.543 | 1.208.314 | 1.519.457 | 1.369.075 | 1.480.031 | 1.432.885 | 1.591.248 | 898.415 | 1.071.628 |
| Datorii | 3.059.978 | 3.230.111 | 2.249.407 | 2.634.257 | 1.927.298 | 1.756.746 | 1.107.264 | 1.120.161 | 582.212 | 844.601 |
| Capitaluri proprii | 125.995 | 50.460 | -17.590 | -99.941 | -199.299 | -53.970 | 200.090 | 177.665 | 197.218 | 282.910 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,02 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
96% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PORTER SOLUTIONS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PORTER SOLUTIONS SRL în 2025 a fost de 6.808.735 lei (6,81 mil. lei), în creștere cu 6,7% față de 2024.
În 2025, PORTER SOLUTIONS SRL a înregistrat un profit net de 75.535 lei.
Activitatea principală a PORTER SOLUTIONS SRL este Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).
PORTER SOLUTIONS SRL are sediul social la adresa Str. POENARU BORDEA, Bl. A11, Sc. C, Et. 2, Ap. 7, Municipiul Câmpulung, Jud. Argeș.
Da. PORTER SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. PORTER SOLUTIONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].