RadiatăSRL

PORASTE SRL

Str. Fagurului Nr. 71K, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500484

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
26740673
Reg. Com.
J08/390/2010
Înființată
1 aprilie 2010
Vechime
16 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2021
258 mii lei
Profit net 2021
-11 mii lei
Angajați 2021
2

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 09.03.2023

Rezumat

Pe scurt

PORASTE SRL (CUI 26740673) a fost o societate cu răspundere limitată din Brașov, înființată în 2010 și radiată în 2023. Activitatea principală era Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Ultimul bilanț, din 2021, arată o cifră de afaceri de 257.666 lei (-66% față de 2020) și o pierdere netă de 11.005 lei, cu 2 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26740673
Nr. Reg. Com.
J08/390/2010
EUID
ROONRC.J08/390/2010
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
1 aprilie 2010
Vechime
16 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Fagurului Nr. 71K, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500484

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • P••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2021, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2021

-66,0% față de 2020

257.666 RON

2020: 758.155 RON

01 mil2 mil3 mil2012201320142015201620172018201920202021Anul 2012: 205.865 RONAnul 2013: 379.493 RONAnul 2014: 733.622 RONAnul 2015: 1.924.358 RONAnul 2016: 2.683.254 RONAnul 2017: 2.790.028 RONAnul 2018: 2.763.392 RONAnul 2019: 1.617.275 RONAnul 2020: 758.155 RONAnul 2021: 257.666 RON

Profit net 2021

-119,4% față de 2020

-11.005 RON

2020: 56.649 RON

-100k0100k200k2012201320142015201620172018201920202021Anul 2012: -26.874 RONAnul 2013: -28.867 RONAnul 2014: 198.193 RONAnul 2015: 8 RONAnul 2016: 22.461 RONAnul 2017: 31.920 RONAnul 2018: 16.185 RONAnul 2019: 73.218 RONAnul 2020: 56.649 RONAnul 2021: -11.005 RON

Evoluție pe ani

  • 2021

    Cifra de afaceri
    258 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    758 mii lei
    Profit net
    57 mii lei
    Angajați
    5
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    73 mii lei
    Angajați
    8
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,8 mil. lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    10
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,8 mil. lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    12
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    12
  • 2015

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    8 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    734 mii lei
    Profit net
    198 mii lei
    Angajați
    2
  • 2013

    Cifra de afaceri
    379 mii lei
    Profit net
    -29 mii lei
    Angajați
    1
  • 2012

    Cifra de afaceri
    206 mii lei
    Profit net
    -27 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2021

Marjă netăSlab
-4,3%Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

Firma a pierdut 4,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,96Față de anul anterior: în creștere
20172018201920202021

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,96 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
46%Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

46% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Stări încheiate la ONRC

    Dizolvare; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2017

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2010 - 2014)
  1. 2014

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 2010

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/390/2010.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PORASTE SRL

Este PORASTE SRL activă?

Nu. PORASTE SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.

Care este cifra de afaceri a PORASTE SRL?

Cifra de afaceri a PORASTE SRL în 2021 a fost de 257.666 lei, în scădere cu 66% față de 2020.

Ce profit a avut PORASTE SRL în 2021?

În 2021, PORASTE SRL a înregistrat o pierdere netă de 11.005 lei.

Câți angajați avea PORASTE SRL?

Conform bilanțului pe 2021, PORASTE SRL a avut în medie 2 angajați (față de 5 angajați în 2020).

Ce activitate avea PORASTE SRL?

Activitatea principală a PORASTE SRL era Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde avea sediul PORASTE SRL?

PORASTE SRL avea sediul social la adresa Str. Fagurului Nr. 71K, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500484.

PORASTE SRL are datorii la ANAF?

Nu. PORASTE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PORASTE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].