ActivăSRL

POPAS SRL

Nr. 626, Sat Malu Alb Com. Drăgăneşti, Jud. Galaţi, 807111

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
4230010
Reg. Com.
J17/1390/1993
Înființată
27 mai 1993
Vechime
33 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
2,7 mil. lei
Profit net 2025
94 mii lei
Angajați 2025
6

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.07.1993

Rezumat

Pe scurt

POPAS SRL (CUI 4230010) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Malu Alb, comuna Drăgănești, județul Galați, înființată în 1993. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,68 mil. lei (-50% față de 2024) și un profit net de 94.102 lei, cu 6 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
4230010
Nr. Reg. Com.
J17/1390/1993
EUID
ROONRC.J1993001390177
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
27 mai 1993
Vechime
33 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 626, Sat Malu Alb Com. Drăgăneşti, Jud. Galaţi, 807111

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • P••• VAS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-49,7% față de 2024

2.682.760 RON

2024: 5.333.929 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.888.197 RONAnul 2017: 3.484.608 RONAnul 2018: 4.014.983 RONAnul 2019: 4.188.027 RONAnul 2020: 2.430.270 RONAnul 2021: 4.313.719 RONAnul 2022: 3.173.003 RONAnul 2023: 1.597.693 RONAnul 2024: 5.333.929 RONAnul 2025: 2.682.760 RON

Profit net 2025

-93,9% față de 2024

94.102 RON

2024: 1.546.251 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 9.897 RONAnul 2017: 19.918 RONAnul 2018: 334.573 RONAnul 2019: 314.620 RONAnul 2020: 118.926 RONAnul 2021: 1.625.226 RONAnul 2022: 426.796 RONAnul 2023: 418.810 RONAnul 2024: 1.546.251 RONAnul 2025: 94.102 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    94 mii lei
    Angajați
    6
  • 2024

    Cifra de afaceri
    5,3 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    13
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    419 mii lei
    Angajați
    11
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,2 mil. lei
    Profit net
    427 mii lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    1,6 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    119 mii lei
    Angajați
    12
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    315 mii lei
    Angajați
    10
  • 2018

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    335 mii lei
    Angajați
    11
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,5 mil. lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    10
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    13

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,65Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,65 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
21%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

21% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1995

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Galați cu nr. J17/1390/1993, sub denumirea POPA'S SRL.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre POPAS SRL

Este POPAS SRL activă?

Da. POPAS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a POPAS SRL?

Cifra de afaceri a POPAS SRL în 2025 a fost de 2.682.760 lei (2,68 mil. lei), în scădere cu 50% față de 2024.

Ce profit a avut POPAS SRL în 2025?

În 2025, POPAS SRL a înregistrat un profit net de 94.102 lei.

Ce activitate are POPAS SRL?

Activitatea principală a POPAS SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul POPAS SRL?

POPAS SRL are sediul social la adresa Nr. 626, Sat Malu Alb Com. Drăgănești, Jud. Galați, 807111.

POPAS SRL este plătitoare de TVA?

Da. POPAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

POPAS SRL are datorii la ANAF?

Nu. POPAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre POPAS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].