ActivăSRL

POMIGAROM S.R.L.

Str. Alexandru cel Bun Nr. 3, Sat Horodnic de Sus Com. Horodnic de Sus, Jud. Suceava

CAEN 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CUI
43634397
Reg. Com.
J2021000166338
Înființată
28 ianuarie 2021
Vechime
5 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2024
1,6 mil. lei
Profit net 2024
18 mii lei
Angajați 2024
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: RELUARE ACTIVITATE din data 24.10.2022

Rezumat

Pe scurt

POMIGAROM S.R.L. (CUI 43634397) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Horodnic de Sus, județul Suceava, înființată în 2021. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1,63 mil. lei (+28% față de 2023) și un profit net de 17.580 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
43634397
Nr. Reg. Com.
J2021000166338
EUID
ROONRC.J2021000166338
Cod CAEN principal
4683 - Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Data înființării
28 ianuarie 2021
Vechime
5 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Alexandru cel Bun Nr. 3, Sat Horodnic de Sus Com. Horodnic de Sus, Jud. Suceava

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • POMOH••• MI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2021 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

+27,8% față de 2023

1.631.526 RON

2023: 1.277.022 RON

01 mil2 mil2021202220232024Anul 2021: 0 RONAnul 2022: 53.529 RONAnul 2023: 1.277.022 RONAnul 2024: 1.631.526 RON

Profit net 2024

-76,7% față de 2023

17.580 RON

2023: 75.400 RON

-25k025k50k75k100k2021202220232024Anul 2021: -13.913 RONAnul 2022: 507 RONAnul 2023: 75.400 RONAnul 2024: 17.580 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    54 mii lei
    Profit net
    507 lei
    Angajați
    0
  • 2021

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    0

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăAtenție
1,1%Față de anul anterior: în scădere
202220232024

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,84Față de anul anterior: în scădere
2021202220232024

Activele circulante acoperă doar 84% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
89%Față de anul anterior: în creștere
2021202220232024

89% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2023

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  6. Stare încheiată la ONRC: Întrerupere temporară de activitate

Vezi toată cronologia (6 evenimente în plus, 2021 - 2023)
  1. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2022

    Reactivată ca contribuabil de ANAF

  3. 2021

    Stare nouă la ONRC: Întrerupere temporară de activitate

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/166/2021.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre POMIGAROM S.R.L.

Este POMIGAROM S.R.L. activă?

Da. POMIGAROM S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a POMIGAROM S.R.L.?

Cifra de afaceri a POMIGAROM S.R.L. în 2024 a fost de 1.631.526 lei (1,63 mil. lei), în creștere cu 28% față de 2023.

Ce profit a avut POMIGAROM S.R.L. în 2024?

În 2024, POMIGAROM S.R.L. a înregistrat un profit net de 17.580 lei.

Ce activitate are POMIGAROM S.R.L.?

Activitatea principală a POMIGAROM S.R.L. este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

Unde are sediul POMIGAROM S.R.L.?

POMIGAROM S.R.L. are sediul social la adresa Str. Alexandru cel Bun Nr. 3, Sat Horodnic de Sus Com. Horodnic de Sus, Jud. Suceava.

POMIGAROM S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. POMIGAROM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

POMIGAROM S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. POMIGAROM S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre POMIGAROM S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].