Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
POLUS RESIDENCE SRL (CUI 34562771) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Florești, Comuna Florești, județul Cluj, înființată în 2015. Activitatea principală este Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 6812).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10,4 mil. lei (-85% față de 2024) și un profit net de 1,23 mil. lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 0 lei |
| 2017 | 0 lei |
| 2018 | 11.645.592 lei |
| 2019 | 21.385.806 lei |
| 2020 | 47.452.700 lei |
| 2021 | 16.463.797 lei |
| 2022 | 27.191.257 lei |
| 2023 | 707.559 lei |
| 2024 | 70.745.447 lei |
| 2025 | 10.413.307 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.413.307 | 70.745.447 | 707.559 | 27.191.257 | 16.463.797 | 47.452.700 | 21.385.806 | 11.645.592 | 0 | 0 |
| Profit net | 1.229.674 | 25.465.799 | 12.697 | 5.455.429 | 4.976.396 | 13.431.780 | 4.392.921 | 2.365.165 | 321 | 457 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.713.400 | 928.822 | 19.897.629 | 9.071.347 | 24.681.225 | 25.857.356 | 37.465.865 | 31.477.871 | 16.320.925 | 12.763.027 |
| Active circulante | 3.077.234 | 40.727.902 | 22.481.771 | 7.015.757 | 2.244.753 | 7.522.331 | 3.156.686 | 2.350.186 | 5.689.477 | 2.200.853 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | 3.801 | 327 |
| Creanțe | 2.523.078 | 39.725.731 | 7.693.126 | 5.944.067 | 1.901.742 | 1.333.233 | 1.976.338 | 2.344.304 | 828.854 | 280.120 |
| Datorii | 3.417.349 | 10.042.483 | 477.939 | 10.144.279 | 3.648.282 | 1.737.185 | 14.191.737 | 15.190.311 | 14.946.208 | 14.860.027 |
| Capitaluri proprii | 1.373.285 | 25.877.925 | 5.612.126 | 5.599.429 | 5.120.396 | 20.310.644 | 6.878.863 | 2.485.943 | 120.778 | 120.457 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 90% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
71% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. POLUS RESIDENCE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a POLUS RESIDENCE SRL în 2025 a fost de 10.413.307 lei (10,4 mil. lei), în scădere cu 85% față de 2024.
În 2025, POLUS RESIDENCE SRL a înregistrat un profit net de 1,23 mil. lei (1.229.674 lei).
Activitatea principală a POLUS RESIDENCE SRL este Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 6812).
POLUS RESIDENCE SRL are sediul social la adresa Traian Nr. 1, Bl. A, Sc. 1, Et. Parter, Ap. 1, Sat Florești, Comuna Florești, Jud. Cluj, 407280.
Da. POLUS RESIDENCE SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. POLUS RESIDENCE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].