Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
POLICOM SRL (CUI 13450473) este o societate cu răspundere limitată activă din Suceava, înființată în 2000. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN 4675).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,47 mil. lei (-15% față de 2024) și un profit net de 28.619 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.719.470 lei |
| 2017 | 2.071.454 lei |
| 2018 | 2.058.260 lei |
| 2019 | 1.692.848 lei |
| 2020 | 1.503.941 lei |
| 2021 | 1.953.648 lei |
| 2022 | 1.889.984 lei |
| 2023 | 1.774.542 lei |
| 2024 | 1.724.316 lei |
| 2025 | 1.471.652 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.471.652 | 1.724.316 | 1.774.542 | 1.889.984 | 1.953.648 | 1.503.941 | 1.692.848 | 2.058.260 | 2.071.454 | 1.719.470 |
| Profit net | 28.619 | -99.185 | 19.021 | 92.250 | 171.065 | 101.269 | 28.913 | -75.123 | -163.927 | 28.595 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 130.432 | 187.015 | 141.894 | 194.202 | 133.494 | 146.114 | 113.382 | 261.936 | 524.821 | 416.982 |
| Active circulante | 491.544 | 409.008 | 519.654 | 529.122 | 478.194 | 336.730 | 226.676 | 253.260 | 273.291 | 255.230 |
| Stocuri | 60.339 | 0 | 5.619 | 774 | - | 1.744 | 0 | 4.544 | 1.026 | 7.251 |
| Creanțe | 337.412 | 90.951 | 252.806 | 187.580 | 148.270 | 98.189 | 144.441 | 170.731 | 224.904 | 144.700 |
| Datorii | 218.613 | 216.770 | 218.314 | 263.595 | 243.408 | 285.629 | 244.112 | 448.163 | 655.956 | 366.129 |
| Capitaluri proprii | 407.871 | 379.253 | 478.751 | 459.729 | 368.280 | 197.215 | 95.946 | 67.033 | 142.156 | 306.083 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,25 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
35% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. POLICOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a POLICOM SRL în 2025 a fost de 1.471.652 lei (1,47 mil. lei), în scădere cu 15% față de 2024.
În 2025, POLICOM SRL a înregistrat un profit net de 28.619 lei.
Activitatea principală a POLICOM SRL este Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN 4675).
POLICOM SRL are sediul social la adresa Aleea JUPITER Nr. 1, Bl. 121, Sc. B, Et. 1, Ap. 7, Municipiul Suceava, Jud. Suceava, 5800.
Da. POLICOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. POLICOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].