Marjă netă
SlabFirma a pierdut 6,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
POLARIS COM SRL (CUI 7812803) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Păltiniș-Ciuc, Comuna Lunca de Sus, județul Harghita, înființată în 1995. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 230.829 lei (-14% față de 2024) și o pierdere netă de 15.291 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 804.960 lei |
| 2017 | 544.268 lei |
| 2018 | 431.004 lei |
| 2019 | 409.716 lei |
| 2020 | 297.382 lei |
| 2021 | 243.454 lei |
| 2022 | 270.143 lei |
| 2023 | 323.768 lei |
| 2024 | 269.084 lei |
| 2025 | 230.829 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 230.829 | 269.084 | 323.768 | 270.143 | 243.454 | 297.382 | 409.716 | 431.004 | 544.268 | 804.960 |
| Profit net | -15.291 | -13.996 | 44.400 | 42.587 | 12.516 | -34.129 | 22.067 | 53.852 | 136.873 | 19.580 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | 4 | 4 | 5 | 8 |
| Active imobilizate | 3.537 | 3.877 | 4.216 | 4.556 | 4.896 | - | - | 0 | 0 | 62.992 |
| Active circulante | 43.937 | 88.492 | 97.202 | 56.667 | 33.392 | 23.936 | 81.980 | 69.765 | 28.618 | 53.343 |
| Stocuri | 4.833 | 31.278 | 20.873 | 27.197 | 28.028 | 14.058 | 42.848 | 36.042 | 24.827 | 45.921 |
| Creanțe | 2.487 | 1.208 | 1.013 | 1.171 | 2.947 | 5.140 | 1.780 | 3.163 | 1.803 | 2.999 |
| Datorii | 32.287 | 61.891 | 14.074 | 5.909 | 15.034 | 13.198 | 26.587 | 25.913 | 38.618 | 193.525 |
| Capitaluri proprii | 15.187 | 30.478 | 88.844 | 55.314 | 23.254 | 10.738 | 55.393 | 43.852 | -10.000 | -77.190 |
Firma a pierdut 6,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,36 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
68% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. POLARIS COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a POLARIS COM SRL în 2025 a fost de 230.829 lei, în scădere cu 14% față de 2024.
În 2025, POLARIS COM SRL a înregistrat o pierdere netă de 15.291 lei.
Activitatea principală a POLARIS COM SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
POLARIS COM SRL are sediul social la adresa PĂLTINIȘ-CIUC Nr. 1031B, Sat Păltiniș-Ciuc, Comuna Lunca de Sus, Jud. Harghita, 537158.
Da. POLARIS COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. POLARIS COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].