POINTERLESS S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 01.11.2019
MIZIL Nr. 6, Bl. C2, Sc. 1, Et. 4, Ap. 96, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 32347 6210, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Prezentare

Pe scurt

POINTERLESS S.R.L. (CUI 41844090) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2019. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 562.448 lei (+2,9% față de 2024) și un profit net de 492.257 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
562,4 miilei
+2,9%, față de 2024
Profit net 2025
492,3 miilei
+1,8%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
87,5%
Capital social
1.000lei
Vechime
6ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2019-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2019-
2020274.367 lei
2021298.773 lei
2022466.121 lei
2023533.168 lei
2024546.801 lei
2025562.448 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019
Cifra de afaceri562.448546.801533.168466.121298.773274.367-
Profit net492.257483.424480.613449.307286.534262.809-1.356
Număr mediu de angajați1111---
Active imobilizate3.1477.8486.010----
Active circulante864.287511.683533.088467.774289.916264.971823
Stocuri-------
Creanțe421.069450.912413.867389.871242.348189.093-
Datorii373.97634.90657.28417.2672.1822.5181.179
Capitaluri proprii493.458484.625481.814450.507287.734262.453-356
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
88% Față de anul anterior: stabil

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 87,5 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,31 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,31 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
43% Față de anul anterior: în creștere

43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 01.11.2019

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
41844090
Nr. Reg. Com.
J2019014853401
EUID
ROONRC.J2019014853401
Cod CAEN principal
6210, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
1 noiembrie 2019
Vechime
6 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
1.000 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
MIZIL Nr. 6, Bl. C2, Sc. 1, Et. 4, Ap. 96, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 32347
Domiciliu fiscal
Aleea Mizil Nr. 6, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 32347

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • PÂNZA••• ADR••• AUREL•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2022
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2019
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/14853/2019. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre POINTERLESS S.R.L.

Este POINTERLESS S.R.L. activă?

Da. POINTERLESS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a POINTERLESS S.R.L.?

Cifra de afaceri a POINTERLESS S.R.L. în 2025 a fost de 562.448 lei, în creștere cu 2,9% față de 2024.

Ce profit a avut POINTERLESS S.R.L. în 2025?

În 2025, POINTERLESS S.R.L. a înregistrat un profit net de 492.257 lei.

Ce activitate are POINTERLESS S.R.L.?

Activitatea principală a POINTERLESS S.R.L. este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

Unde are sediul POINTERLESS S.R.L.?

POINTERLESS S.R.L. are sediul social la adresa MIZIL Nr. 6, Bl. C2, Sc. 1, Et. 4, Ap. 96, București Sectorul 3, Jud. București, 32347.

POINTERLESS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. POINTERLESS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

POINTERLESS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. POINTERLESS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre POINTERLESS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].