ActivăSRL

POINT COMMUNICATIONS S.R.L.

Str. Eugen Ionesco Nr. 72, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 8230: Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CUI
36079057
Reg. Com.
J12/1943/2016
Înființată
13 mai 2016
Vechime
10 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
121 mii lei
Profit net 2025
76 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.05.2016

Rezumat

Pe scurt

POINT COMMUNICATIONS S.R.L. (CUI 36079057) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2016. Activitatea principală este Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 121.378 lei (+27% față de 2024) și un profit net de 76.178 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
36079057
Nr. Reg. Com.
J12/1943/2016
EUID
ROONRC.J12/1943/2016
Cod CAEN principal
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Data înființării
13 mai 2016
Vechime
10 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Eugen Ionesco Nr. 72, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MA••• D••• CRISTI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+27,2% față de 2024

121.378 RON

2024: 95.433 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 360 RONAnul 2017: 17.203 RONAnul 2018: 32.607 RONAnul 2019: 42.295 RONAnul 2020: 47.582 RONAnul 2021: 52.211 RONAnul 2022: 63.621 RONAnul 2023: 81.251 RONAnul 2024: 95.433 RONAnul 2025: 121.378 RON

Profit net 2025

+41,9% față de 2024

76.178 RON

2024: 53.684 RON

-25k025k50k75k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -6.290 RONAnul 2017: 12.537 RONAnul 2018: 25.635 RONAnul 2019: 26.850 RONAnul 2020: 23.012 RONAnul 2021: 27.316 RONAnul 2022: 34.639 RONAnul 2023: 42.044 RONAnul 2024: 53.684 RONAnul 2025: 76.178 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    121 mii lei
    Profit net
    76 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    95 mii lei
    Profit net
    54 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    81 mii lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    64 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    0
  • 2021

    Cifra de afaceri
    52 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    48 mii lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    42 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    33 mii lei
    Profit net
    26 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    17 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    360 lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
63%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 62,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,36Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,36 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
29%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2020

    Schimbarea denumirii

    POINT COMMUNICATIONS SRL-D → POINT COMMUNICATIONS S.R.L.

  4. Stare încheiată la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2019, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

  5. Stare nouă la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2019, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

  6. 2016

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/1943/2016.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre POINT COMMUNICATIONS S.R.L.

Este POINT COMMUNICATIONS S.R.L. activă?

Da. POINT COMMUNICATIONS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a POINT COMMUNICATIONS S.R.L.?

Cifra de afaceri a POINT COMMUNICATIONS S.R.L. în 2025 a fost de 121.378 lei, în creștere cu 27% față de 2024.

Ce profit a avut POINT COMMUNICATIONS S.R.L. în 2025?

În 2025, POINT COMMUNICATIONS S.R.L. a înregistrat un profit net de 76.178 lei.

Ce activitate are POINT COMMUNICATIONS S.R.L.?

Activitatea principală a POINT COMMUNICATIONS S.R.L. este Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).

Unde are sediul POINT COMMUNICATIONS S.R.L.?

POINT COMMUNICATIONS S.R.L. are sediul social la adresa Str. Eugen Ionesco Nr. 72, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

POINT COMMUNICATIONS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. POINT COMMUNICATIONS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

POINT COMMUNICATIONS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. POINT COMMUNICATIONS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre POINT COMMUNICATIONS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].