PLUSIX SRL Radiată SRL

Înființată 12.03.2007 Radiată 03.09.2024
AVRIG Nr. 63, Bl. E2, Sc. 4, Et. 2, Ap. 107, CAMERA 1, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 21574 5320, Alte activități poștale și de curier

Prezentare

Pe scurt

PLUSIX SRL (CUI 21323438) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2007 și radiată în 2024. Activitatea principală era Alte activități poștale și de curier (CAEN 5320).

Ultimul bilanț, din 2010, arată o cifră de afaceri de 124.307 lei (-70% față de 2009) și un profit net de 39.210 lei, cu 2 angajați.

Cifra de afaceri 2011
0lei
−100,0%, față de 2010
Profit net 2011
0lei
−100,0%, față de 2010
Angajați 2011
-
Marjă netă
-
Capital social
200lei
Vechime
19ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2011
Cifra de afaceri
AnValoare
2008387.397 lei
2009410.296 lei
2010124.307 lei
20110 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2011201020092008
Cifra de afaceri0124.307410.296387.397
Profit net039.21036.667119.186
Număr mediu de angajați-256
Active imobilizate83.18283.182128.439160.202
Active circulante326.297326.297257.997112.276
Stocuri65.41365.41365.41323.931
Creanțe237.207237.207185.22984.564
Datorii198.331198.331214.497139.732
Capitaluri proprii214.109214.109174.900138.233
Ultimul bilanț: 2011. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2011

Marjă netă

Indisponibil
-

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
1,65 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,65 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
48% Față de anul anterior: stabil

48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată din 03.09.2024. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 03.09.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
21323438
Nr. Reg. Com.
J40/4982/2007
EUID
ROONRC.J40/4982/2007
Cod CAEN principal
5320, Alte activități poștale și de curier
Data înființării
12 martie 2007
Vechime
19 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2011)
Adresă sediu
AVRIG Nr. 63, Bl. E2, Sc. 4, Et. 2, Ap. 107, CAMERA 1, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 21574
Domiciliu fiscal
Str. Avrig Nr. 63, CAMERA 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 21574

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0722••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • MĂGURE••• P••• TEO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stări încheiate la ONRC Dizolvare; Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anii 2007, 2008. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Stare nouă la ONRC: Dizolvare ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2014
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2012
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2009
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2008
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2007
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/4982/2007. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre PLUSIX SRL

Este PLUSIX SRL activă?

Nu. PLUSIX SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2024.

Care este cifra de afaceri a PLUSIX SRL?

Cifra de afaceri a PLUSIX SRL în 2010 a fost de 124.307 lei, în scădere cu 70% față de 2009.

Ce profit a avut PLUSIX SRL în 2010?

În 2010, PLUSIX SRL a înregistrat un profit net de 39.210 lei.

Câți angajați avea PLUSIX SRL?

Conform bilanțului pe 2010, PLUSIX SRL a avut în medie 2 angajați (față de 5 angajați în 2009).

Ce activitate avea PLUSIX SRL?

Activitatea principală a PLUSIX SRL era Alte activități poștale și de curier (CAEN 5320).

Unde avea sediul PLUSIX SRL?

PLUSIX SRL avea sediul social la adresa AVRIG Nr. 63, Bl. E2, Sc. 4, Et. 2, Ap. 107, CAMERA 1, București Sectorul 2, Jud. București, 21574.

PLUSIX SRL are datorii la ANAF?

Nu. PLUSIX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PLUSIX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].