ActivăSRL

PLAVIA HAN 2001 S.R.L.

Com. SCARISOARA, Sat Plăviceni Com. Scărişoara, Jud. Olt, 237396

CAEN 5610: Restaurante

CUI
15281630
Reg. Com.
J28/147/2003
Înființată
11 martie 2003
Vechime
23 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
373 mii lei
Profit net 2025
44 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 11.03.2003

Rezumat

Pe scurt

PLAVIA HAN 2001 S.R.L. (CUI 15281630) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Plăviceni, comuna Scărișoara, județul Olt, înființată în 2003. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5610).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 372.652 lei (+36% față de 2024) și un profit net de 44.288 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
15281630
Nr. Reg. Com.
J28/147/2003
EUID
ROONRC.J28/147/2003
Cod CAEN principal
5610 - Restaurante
Data înființării
11 martie 2003
Vechime
23 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Com. SCARISOARA, Sat Plăviceni Com. Scărişoara, Jud. Olt, 237396

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • SMĂRĂNDE••• IO•••
  • SMĂRĂNDE••• VOC•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+35,7% față de 2024

372.652 RON

2024: 274.567 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 250.755 RONAnul 2017: 259.966 RONAnul 2018: 309.074 RONAnul 2019: 146.659 RONAnul 2020: 189.211 RONAnul 2021: 286.269 RONAnul 2022: 251.552 RONAnul 2023: 323.081 RONAnul 2024: 274.567 RONAnul 2025: 372.652 RON

Profit net 2025

+1091,0% față de 2024

44.288 RON

2024: -4.469 RON

-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 14.791 RONAnul 2017: 7.203 RONAnul 2018: 44.317 RONAnul 2019: -12.634 RONAnul 2020: 11.140 RONAnul 2021: 83.059 RONAnul 2022: -20.090 RONAnul 2023: -13.863 RONAnul 2024: -4.469 RONAnul 2025: 44.288 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    373 mii lei
    Profit net
    44 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    275 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    323 mii lei
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    252 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    286 mii lei
    Profit net
    83 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    189 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    147 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    309 mii lei
    Profit net
    44 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    260 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    251 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
12%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,56Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,56 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
43%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2003

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Olt cu nr. J28/147/2003, sub denumirea PLAVIA HAN 2001 SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PLAVIA HAN 2001 S.R.L.

Este PLAVIA HAN 2001 S.R.L. activă?

Da. PLAVIA HAN 2001 S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PLAVIA HAN 2001 S.R.L.?

Cifra de afaceri a PLAVIA HAN 2001 S.R.L. în 2025 a fost de 372.652 lei, în creștere cu 36% față de 2024.

Ce profit a avut PLAVIA HAN 2001 S.R.L. în 2025?

În 2025, PLAVIA HAN 2001 S.R.L. a înregistrat un profit net de 44.288 lei.

Ce activitate are PLAVIA HAN 2001 S.R.L.?

Activitatea principală a PLAVIA HAN 2001 S.R.L. este Restaurante (CAEN 5610).

Unde are sediul PLAVIA HAN 2001 S.R.L.?

PLAVIA HAN 2001 S.R.L. are sediul social la adresa Com. SCARISOARA, Sat Plăviceni Com. Scărișoara, Jud. Olt, 237396.

PLAVIA HAN 2001 S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. PLAVIA HAN 2001 S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

PLAVIA HAN 2001 S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. PLAVIA HAN 2001 S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PLAVIA HAN 2001 S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].