Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PLANTMAX SRL (CUI 14467759) este o societate cu răspundere limitată activă din Galați, înființată în 2002. Activitatea principală este Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor (CAEN 0113).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 363.677 lei (-11% față de 2024) și un profit net de 23.096 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 399.769 lei |
| 2017 | 369.971 lei |
| 2018 | 408.325 lei |
| 2019 | 320.518 lei |
| 2020 | 377.036 lei |
| 2021 | 336.623 lei |
| 2022 | 301.815 lei |
| 2023 | 358.567 lei |
| 2024 | 407.399 lei |
| 2025 | 363.677 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 363.677 | 407.399 | 358.567 | 301.815 | 336.623 | 377.036 | 320.518 | 408.325 | 369.971 | 399.769 |
| Profit net | 23.096 | 44.024 | 54.497 | 101.883 | 97.486 | 63.547 | 13.079 | 22.577 | 24.639 | 48.010 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 271.906 | 320.335 | 260.450 | 49.395 | 34.501 | 35.053 | 35.605 | 55.657 | 111.649 | 179.798 |
| Active circulante | 330.168 | 296.437 | 340.356 | 437.336 | 290.990 | 338.252 | 373.395 | 409.401 | 297.531 | 225.531 |
| Stocuri | 149.151 | 68.352 | 32.682 | 67.318 | 29.621 | 36.406 | 40.941 | 24.270 | 28.836 | 26.233 |
| Creanțe | 151.530 | 148.312 | 280.558 | 259.907 | 159.401 | 200.074 | 155.948 | 92.429 | 6.176 | 95.545 |
| Datorii | 120.740 | 153.183 | 176.228 | 110.241 | 98.962 | 173.286 | 173.504 | 242.641 | 209.340 | 230.128 |
| Capitaluri proprii | 450.137 | 427.040 | 383.016 | 328.519 | 226.636 | 199.150 | 235.603 | 222.524 | 199.947 | 175.308 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,73 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
20% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PLANTMAX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PLANTMAX SRL în 2025 a fost de 363.677 lei, în scădere cu 11% față de 2024.
În 2025, PLANTMAX SRL a înregistrat un profit net de 23.096 lei.
Activitatea principală a PLANTMAX SRL este Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor (CAEN 0113).
PLANTMAX SRL are sediul social la adresa Str. TRAIAN Nr. 331, Municipiul Galați, Jud. Galați, 6200.
Da. PLANTMAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. PLANTMAX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].