ActivăSRL

PISAU CONSTRUCT SRL

Str. Predeluţ Nr. 105, Sat Predeluţ Com. Bran, Jud. Braşov, 507026

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
25007209
Reg. Com.
J2009000115080
Înființată
26 ianuarie 2009
Vechime
17 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
364 mii lei
Profit net 2025
123 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 26.01.2009

Rezumat

Pe scurt

PISAU CONSTRUCT SRL (CUI 25007209) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Predeluț, comuna Bran, județul Brașov, înființată în 2009. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 364.422 lei (+28% față de 2024) și un profit net de 123.113 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
25007209
Nr. Reg. Com.
J2009000115080
EUID
ROONRC.J2009000115080
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
26 ianuarie 2009
Vechime
17 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Predeluţ Nr. 105, Sat Predeluţ Com. Bran, Jud. Braşov, 507026

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PI••• VAS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+28,2% față de 2024

364.422 RON

2024: 284.256 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.880 RONAnul 2017: 24.200 RONAnul 2018: 83.340 RONAnul 2019: 89.870 RONAnul 2020: 175.609 RONAnul 2021: 105.825 RONAnul 2022: 183.175 RONAnul 2023: 223.641 RONAnul 2024: 284.256 RONAnul 2025: 364.422 RON

Profit net 2025

+18475,1% față de 2024

123.113 RON

2024: -670 RON

-50k050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -5.940 RONAnul 2017: 96 RONAnul 2018: 35.829 RONAnul 2019: 27.245 RONAnul 2020: 91.130 RONAnul 2021: -14.966 RONAnul 2022: 41.034 RONAnul 2023: 13.278 RONAnul 2024: -670 RONAnul 2025: 123.113 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    364 mii lei
    Profit net
    123 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    284 mii lei
    Profit net
    -670 lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    224 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    183 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    106 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    176 mii lei
    Profit net
    91 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    90 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    83 mii lei
    Profit net
    36 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    24 mii lei
    Profit net
    96 lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
34%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 33,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,28Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,28 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
36%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

36% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2009

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/115/2009.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PISAU CONSTRUCT SRL

Este PISAU CONSTRUCT SRL activă?

Da. PISAU CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PISAU CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a PISAU CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 364.422 lei, în creștere cu 28% față de 2024.

Ce profit a avut PISAU CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, PISAU CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 123.113 lei.

Ce activitate are PISAU CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a PISAU CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul PISAU CONSTRUCT SRL?

PISAU CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Predeluț Nr. 105, Sat Predeluț Com. Bran, Jud. Brașov, 507026.

PISAU CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. PISAU CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

PISAU CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. PISAU CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PISAU CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].