Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PIONIX TECH SOLUTIONS S.R.L. (CUI 31308010) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2013. Activitatea principală este Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,4 mil. lei (+27% față de 2024) și un profit net de 509.086 lei, cu 10 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 8.664.031 lei |
| 2017 | 9.437.287 lei |
| 2018 | 9.556.237 lei |
| 2019 | 9.484.081 lei |
| 2020 | 7.342.405 lei |
| 2021 | 5.164.770 lei |
| 2022 | 3.291.301 lei |
| 2023 | 3.534.909 lei |
| 2024 | 4.268.262 lei |
| 2025 | 5.399.823 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.399.823 | 4.268.262 | 3.534.909 | 3.291.301 | 5.164.770 | 7.342.405 | 9.484.081 | 9.556.237 | 9.437.287 | 8.664.031 |
| Profit net | 509.086 | 521.315 | -34.638 | -147.832 | 277.181 | 120.528 | 767.770 | 261.815 | 656.996 | -311.307 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 9 | 9 | 9 | 17 | 30 | 46 | 55 | 55 | 54 |
| Active imobilizate | 63.910 | 46.336 | 17.363 | 18.971 | 65.082 | 189.044 | 371.898 | 247.883 | 318.228 | 239.094 |
| Active circulante | 2.857.005 | 2.462.316 | 2.133.286 | 2.146.178 | 2.147.980 | 1.850.003 | 1.710.157 | 1.088.145 | 1.105.741 | 717.441 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | 5.699 | 10.755 | 7.130 |
| Creanțe | 1.926.163 | 1.816.793 | 1.858.031 | 1.935.372 | 1.876.290 | 1.517.988 | 1.409.820 | 945.481 | 642.608 | 662.501 |
| Datorii | 30.448 | 127.271 | 307.299 | 287.161 | 187.242 | 290.407 | 453.944 | 507.515 | 857.271 | 1.046.832 |
| Capitaluri proprii | 2.890.467 | 2.381.381 | 1.843.350 | 1.877.988 | 2.025.820 | 1.748.640 | 1.628.111 | 828.513 | 566.698 | -90.297 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 93,83 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări), numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PIONIX TECH SOLUTIONS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PIONIX TECH SOLUTIONS S.R.L. în 2025 a fost de 5.399.823 lei (5,4 mil. lei), în creștere cu 27% față de 2024.
În 2025, PIONIX TECH SOLUTIONS S.R.L. a înregistrat un profit net de 509.086 lei.
Activitatea principală a PIONIX TECH SOLUTIONS S.R.L. este Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).
PIONIX TECH SOLUTIONS S.R.L. are sediul social la adresa GHEORGHE ȚIȚEICA Nr. 206-208, Et. 8, Ap. 81, București Sectorul 2, Jud. București, 51759.
Da. PIONIX TECH SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. PIONIX TECH SOLUTIONS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].