ActivăSRL

PINOLA SRL

LAMOTEŞTI, Sat Lămoteşti Com. Milcovul, Jud. Vrancea, 627207

CAEN 2812: Fabricarea de motoare hidraulice

CUI
1423610
Reg. Com.
J1991001101399
Înființată
3 decembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
331 mii lei
Profit net 2025
90 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 30.11.1992

Rezumat

Pe scurt

PINOLA SRL (CUI 1423610) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Lămotești, comuna Milcovul, județul Vrancea, înființată în 1991. Activitatea principală este Fabricarea de motoare hidraulice (CAEN 2812).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 331.261 lei (-1,9% față de 2024) și un profit net de 89.739 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1423610
Nr. Reg. Com.
J1991001101399
EUID
ROONRC.J1991001101399
Cod CAEN principal
2812 - Fabricarea de motoare hidraulice
Data înființării
3 decembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
LAMOTEŞTI, Sat Lămoteşti Com. Milcovul, Jud. Vrancea, 627207

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0237••••••
Email (0)
-
Website (1)
  • www.••••••.ro
Persoane (3)
  • ALEXAN••• CORNE••• VAS•••
  • BULAN••• CONSTAN•••
  • GRIG••• ŞTE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-1,9% față de 2024

331.261 RON

2024: 337.651 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 483.715 RONAnul 2017: 430.807 RONAnul 2018: 433.053 RONAnul 2019: 478.732 RONAnul 2020: 353.424 RONAnul 2021: 452.001 RONAnul 2022: 427.365 RONAnul 2023: 461.178 RONAnul 2024: 337.651 RONAnul 2025: 331.261 RON

Profit net 2025

+12,3% față de 2024

89.739 RON

2024: 79.941 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 69.071 RONAnul 2017: 110.714 RONAnul 2018: 136.081 RONAnul 2019: 125.060 RONAnul 2020: 85.627 RONAnul 2021: 106.171 RONAnul 2022: 83.554 RONAnul 2023: 89.612 RONAnul 2024: 79.941 RONAnul 2025: 89.739 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    331 mii lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    338 mii lei
    Profit net
    80 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    461 mii lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    6
  • 2022

    Cifra de afaceri
    427 mii lei
    Profit net
    84 mii lei
    Angajați
    7
  • 2021

    Cifra de afaceri
    452 mii lei
    Profit net
    106 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    353 mii lei
    Profit net
    86 mii lei
    Angajați
    9
  • 2019

    Cifra de afaceri
    479 mii lei
    Profit net
    125 mii lei
    Angajați
    9
  • 2018

    Cifra de afaceri
    433 mii lei
    Profit net
    136 mii lei
    Angajați
    8
  • 2017

    Cifra de afaceri
    431 mii lei
    Profit net
    111 mii lei
    Angajați
    8
  • 2016

    Cifra de afaceri
    484 mii lei
    Profit net
    69 mii lei
    Angajați
    12

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
27%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 27,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,15Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,15 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
41%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

41% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Vrancea cu nr. J39/1101/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PINOLA SRL

Este PINOLA SRL activă?

Da. PINOLA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PINOLA SRL?

Cifra de afaceri a PINOLA SRL în 2025 a fost de 331.261 lei, în scădere cu 1,9% față de 2024.

Ce profit a avut PINOLA SRL în 2025?

În 2025, PINOLA SRL a înregistrat un profit net de 89.739 lei.

Ce activitate are PINOLA SRL?

Activitatea principală a PINOLA SRL este Fabricarea de motoare hidraulice (CAEN 2812).

Unde are sediul PINOLA SRL?

PINOLA SRL are sediul social la adresa LAMOTEȘTI, Sat Lămotești Com. Milcovul, Jud. Vrancea, 627207.

PINOLA SRL este plătitoare de TVA?

Da. PINOLA SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

PINOLA SRL are datorii la ANAF?

Nu. PINOLA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PINOLA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].