PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL Radiată SRL

Înființată 12.07.2016
ARDEALULUI Nr. 9, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti 6201, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Prezentare

Pe scurt

PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL (CUI 36307040) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 1), înființată în 2016 și radiată în 2025. Activitatea principală era Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Ultimul bilanț, din 2024, arată o cifră de afaceri de 905.538 lei și un profit net de 725.393 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2024
905,5 miilei
Profit net 2024
725,4 miilei
+1.066,6%, față de 2023
Angajați 2024
1
0,0%, față de 2023
Marjă netă
80,1%
Capital social
200lei
Vechime
10ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2024
Cifra de afaceri
AnValoare
201687.618 lei
2017301.735 lei
2018145.249 lei
2019-
2020-
2021112.745 lei
202236.022 lei
2023-
2024905.538 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri905.538-36.022112.745--145.249301.73587.618
Profit net725.393-75.047-27.75426.868-41.010-141.07673.224257.55077.564
Număr mediu de angajați11-111111
Active imobilizate337.04369.091104.789142.5116.77149.41774.24927.200252
Active circulante328.53024.81117.99813.79027.21349.70614.815261.18580.363
Stocuri---------
Creanțe175.79721.49916.53211.6241.04047.5591.09232.83213.204
Datorii199.198279.029232.800238.620143.232168.58217.54330.6592.958
Capitaluri proprii467.615-184.554-109.507-81.753-108.622-67.61273.464257.79077.764
Ultimul bilanț: 2024. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2024

Marjă netă

Bun
80% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 80,1 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
1,65 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,65 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
30% Față de anul anterior: în scădere

30% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 09.09.2025

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
36307040
Nr. Reg. Com.
J2016009489407
EUID
ROONRC.J2016009489407
Cod CAEN principal
6201, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
12 iulie 2016
Vechime
10 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2024)
Adresă sediu
ARDEALULUI Nr. 9, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Ardealului Nr. 9, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • PÎRVĂNE••• IO••• CRIST•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  4. Stare nouă la ONRC: Dizolvare ONRC
  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2017
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2016
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/9489/2016. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL

Este PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL activă?

Nu. PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2025.

Care este cifra de afaceri a PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL?

Cifra de afaceri a PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL în 2024 a fost de 905.538 lei.

Ce profit a avut PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL în 2024?

În 2024, PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL a înregistrat un profit net de 725.393 lei.

Câți angajați avea PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL?

Conform bilanțului pe 2024, PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2023).

Ce activitate avea PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL?

Activitatea principală a PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL era Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Unde avea sediul PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL?

PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL avea sediul social la adresa ARDEALULUI Nr. 9, București Sectorul 1, Jud. București.

PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL are datorii la ANAF?

Nu. PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PIC SOFTWARE SOLUTIONS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].