PERSZ CONSULT SRL Radiată SRL

Înființată 22.02.2006
CAMERA 5, Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Jud. Timiş, 307350 6190, Alte activități de telecomunicații

Prezentare

Pe scurt

PERSZ CONSULT SRL (CUI 18409840) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, județul Timiș, înființată în 2006 și radiată în 2017. Activitatea principală era Alte activități de telecomunicații (CAEN 6190).

Ultimul bilanț, din 2011, arată o cifră de afaceri de 3,35 mil. lei (+151% față de 2010) și un profit net de 45.640 lei, cu 20 de angajați.

Cifra de afaceri 2011
3,4 millei
+150,6%, față de 2010
Profit net 2011
45,6 miilei
+33,2%, față de 2010
Angajați 2011
20
+566,7%, față de 2010
Marjă netă
1,4%
Capital social
150 miilei
Vechime
20ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2011
Cifra de afaceri
AnValoare
2008509.802 lei
2009949.554 lei
20101.337.002 lei
20113.350.189 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2011201020092008
Cifra de afaceri3.350.1891.337.002949.554509.802
Profit net45.64034.276168.9152.711
Număr mediu de angajați20322
Active imobilizate401.333558.20211.45581.550
Active circulante3.589.357500.636670.938307.278
Stocuri551.849141.234319.738140.921
Creanțe2.903.012322.972336.207155.719
Datorii3.638.201871.780353.954230.335
Capitaluri proprii408.356362.716328.439159.524
Ultimul bilanț: 2011. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2011

Marjă netă

De urmărit
1,4% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,4 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,99 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 99% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
87% Față de anul anterior: în creștere

87% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 10.04.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
18409840
Nr. Reg. Com.
J35/558/2006
EUID
ROONRC.J35/558/2006
Cod CAEN principal
6190, Alte activități de telecomunicații
Data înființării
22 februarie 2006
Vechime
20 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
150 mii lei (bilanț 2011)
Adresă sediu
CAMERA 5, Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Jud. Timiş, 307350
Domiciliu fiscal
Recaş Nr. 629, CAMERA 1, Sat Recaş Orş. Recaş, Jud. Timiş, 307340

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

0

Registrul nu are reprezentanți pentru această firmă.

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2017
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2016
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Stare nouă la ONRC: Faliment ONRC
  3. Stare încheiată la ONRC: Insolvență ONRC
  4. Stări noi la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2011
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2009
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2006
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre PERSZ CONSULT SRL

Este PERSZ CONSULT SRL activă?

Nu. PERSZ CONSULT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2017.

Care este cifra de afaceri a PERSZ CONSULT SRL?

Cifra de afaceri a PERSZ CONSULT SRL în 2011 a fost de 3.350.189 lei (3,35 mil. lei), în creștere cu 151% față de 2010.

Ce profit a avut PERSZ CONSULT SRL în 2011?

În 2011, PERSZ CONSULT SRL a înregistrat un profit net de 45.640 lei.

Câți angajați avea PERSZ CONSULT SRL?

Conform bilanțului pe 2011, PERSZ CONSULT SRL a avut în medie 20 de angajați (față de 3 angajați în 2010).

Ce activitate avea PERSZ CONSULT SRL?

Activitatea principală a PERSZ CONSULT SRL era Alte activități de telecomunicații (CAEN 6190).

Unde avea sediul PERSZ CONSULT SRL?

PERSZ CONSULT SRL avea sediul social la adresa CAMERA 5, Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Jud. Timiș, 307350.

PERSZ CONSULT SRL are datorii la ANAF?

Nu. PERSZ CONSULT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PERSZ CONSULT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].