Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PENELOPA SRL (CUI 6389277) este o societate cu răspundere limitată activă din Arad, înființată în 1994. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,27 mil. lei (+23% față de 2024) și un profit net de 212.844 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.334.976 lei |
| 2017 | 2.805.058 lei |
| 2018 | 963.025 lei |
| 2019 | 1.227.737 lei |
| 2020 | 1.445.793 lei |
| 2021 | 297.150 lei |
| 2022 | 1.713.280 lei |
| 2023 | 995.388 lei |
| 2024 | 1.028.717 lei |
| 2025 | 1.265.455 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.265.455 | 1.028.717 | 995.388 | 1.713.280 | 297.150 | 1.445.793 | 1.227.737 | 963.025 | 2.805.058 | 2.334.976 |
| Profit net | 212.844 | 428.775 | -44.964 | 1.211.429 | 472.524 | 305.254 | 165.064 | 86.566 | 9.651 | 1.240 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 1 | 4 | 5 | 5 | 6 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 1.099.431 | 493.370 | 488.094 | 521.475 | 565.615 | 721.876 | 901.481 | 1.133.948 | 1.385.169 | 1.698.906 |
| Active circulante | 1.197.795 | 945.147 | 1.165.180 | 2.137.111 | 1.037.337 | 796.571 | 952.971 | 1.497.082 | 1.531.564 | 1.263.037 |
| Stocuri | 1.080.202 | 817.433 | 865.488 | 935.149 | 547.192 | 264.064 | 642.078 | 1.271.874 | 982.745 | 867.175 |
| Creanțe | 102.408 | 117.932 | 46.394 | 1.072.662 | 200.196 | 57.810 | 116.636 | 146.610 | 166.584 | 100.288 |
| Datorii | 1.485.905 | 840.040 | 1.483.571 | 1.417.715 | 434.236 | 190.676 | 568.777 | 1.510.419 | 1.882.688 | 1.937.549 |
| Capitaluri proprii | 811.321 | 598.477 | 169.703 | 1.240.871 | 1.168.716 | 1.327.771 | 1.285.675 | 1.120.611 | 1.034.045 | 1.024.394 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 81% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
65% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PENELOPA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PENELOPA SRL în 2025 a fost de 1.265.455 lei (1,27 mil. lei), în creștere cu 23% față de 2024.
În 2025, PENELOPA SRL a înregistrat un profit net de 212.844 lei.
Activitatea principală a PENELOPA SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
PENELOPA SRL are sediul social la adresa GHEORGHE BARIȚIU Nr. 11, Municipiul Arad, Jud. Arad, 310100.
Da. PENELOPA SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. PENELOPA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].