ActivăSRL

PEMACOM S.R.L.

Sat Marginea Com. Marginea, Jud. Suceava, 727345

CAEN 4752: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CUI
29065717
Reg. Com.
J33/824/2011
Înființată
2 septembrie 2011
Vechime
15 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2017
1,6 mil. lei
Profit net 2017
-32 mii lei
Angajați 2017
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 02.09.2011

Rezumat

Pe scurt

PEMACOM S.R.L. (CUI 29065717) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Marginea, județul Suceava, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 1,57 mil. lei (+37% față de 2016) și o pierdere netă de 32.189 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29065717
Nr. Reg. Com.
J33/824/2011
EUID
ROONRC.J33/824/2011
Cod CAEN principal
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Data înființării
2 septembrie 2011
Vechime
15 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Marginea Com. Marginea, Jud. Suceava, 727345

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • PETRE••• CRIST•••
  • PETRE••• MAR••• COST•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2011 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

+37,3% față de 2016

1.565.005 RON

2016: 1.139.863 RON

01 mil2 mil2011201220132014201520162017Anul 2011: 79.183 RONAnul 2012: 146.677 RONAnul 2013: 524.901 RONAnul 2014: 637.362 RONAnul 2015: 1.782.096 RONAnul 2016: 1.139.863 RONAnul 2017: 1.565.005 RON

Profit net 2017

-756,5% față de 2016

-32.189 RON

2016: 4.903 RON

-40k-20k020k40k2011201220132014201520162017Anul 2011: -1.841 RONAnul 2012: -12.776 RONAnul 2013: 37.822 RONAnul 2014: 30.828 RONAnul 2015: 2 RONAnul 2016: 4.903 RONAnul 2017: -32.189 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    -32 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    2 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    637 mii lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    -
  • 2013

    Cifra de afaceri
    525 mii lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    -
  • 2012

    Cifra de afaceri
    147 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2011

    Cifra de afaceri
    79 mii lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăSlab
-2,1%Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Firma a pierdut 2,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,01Față de anul anterior: stabil
20132014201520162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,01 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
97%Față de anul anterior: stabil
20132014201520162017

97% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2013

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/824/2011, sub denumirea PEMACOM SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PEMACOM S.R.L.

Este PEMACOM S.R.L. activă?

Da. PEMACOM S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PEMACOM S.R.L.?

Cifra de afaceri a PEMACOM S.R.L. în 2017 a fost de 1.565.005 lei (1,57 mil. lei), în creștere cu 37% față de 2016.

Ce profit a avut PEMACOM S.R.L. în 2017?

În 2017, PEMACOM S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 32.189 lei.

Ce activitate are PEMACOM S.R.L.?

Activitatea principală a PEMACOM S.R.L. este Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

Unde are sediul PEMACOM S.R.L.?

PEMACOM S.R.L. are sediul social la adresa Sat Marginea Com. Marginea, Jud. Suceava, 727345.

PEMACOM S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. PEMACOM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

PEMACOM S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. PEMACOM S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PEMACOM S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].