Marjă netă
SlabFirma a pierdut 41,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PELL AMAR COSMETICS SRL (CUI 26433148) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Băile, Comuna Balta Albă, județul Buzău, înființată în 2010. Activitatea principală este Alte activități extractive n.c.a. (CAEN 0899).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 806.978 lei (-23% față de 2024) și o pierdere netă de 331.356 lei, cu 7 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.664.543 lei |
| 2017 | 1.628.313 lei |
| 2018 | 1.697.484 lei |
| 2019 | 1.656.789 lei |
| 2020 | 1.385.635 lei |
| 2021 | 1.434.552 lei |
| 2022 | 1.327.707 lei |
| 2023 | 1.233.175 lei |
| 2024 | 1.043.194 lei |
| 2025 | 806.978 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 806.978 | 1.043.194 | 1.233.175 | 1.327.707 | 1.434.552 | 1.385.635 | 1.656.789 | 1.697.484 | 1.628.313 | 2.664.543 |
| Profit net | -331.356 | -138.446 | -63.716 | -93.063 | 67.145 | 25.397 | -193.049 | -43.509 | -437.345 | -517.041 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | - | 10 | 11 | 12 |
| Active imobilizate | 4.147.781 | 336.489 | 407.095 | 485.423 | 548.877 | 392.104 | 424.673 | 481.928 | 544.796 | 620.238 |
| Active circulante | 640.084 | 660.281 | 683.733 | 738.010 | 775.059 | 695.425 | 707.155 | 861.566 | 601.209 | 867.293 |
| Stocuri | 501.531 | 472.521 | 456.925 | 424.265 | 377.761 | 417.105 | 378.183 | 432.425 | 344.292 | 492.396 |
| Creanțe | 131.635 | 184.026 | 185.958 | 266.963 | 250.214 | 192.397 | 305.784 | 389.898 | 233.292 | 345.460 |
| Datorii | 1.351.052 | 1.274.227 | 1.234.183 | 1.300.663 | 1.301.901 | 1.136.029 | 1.205.894 | 1.255.292 | 986.933 | 826.446 |
| Capitaluri proprii | 3.423.787 | -291.617 | -153.171 | -89.454 | 3.609 | -63.536 | -88.933 | 104.116 | 147.625 | 675.573 |
Firma a pierdut 41,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 47% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
28% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PELL AMAR COSMETICS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PELL AMAR COSMETICS SRL în 2025 a fost de 806.978 lei, în scădere cu 23% față de 2024.
În 2025, PELL AMAR COSMETICS SRL a înregistrat o pierdere netă de 331.356 lei.
Activitatea principală a PELL AMAR COSMETICS SRL este Alte activități extractive n.c.a. (CAEN 0899).
PELL AMAR COSMETICS SRL are sediul social la adresa Dr. Ionescu Călinești Nr. 14, Sat Băile, Comuna Balta Albă, Jud. Buzău, 127017.
Da. PELL AMAR COSMETICS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. PELL AMAR COSMETICS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].