Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 23,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PAX ELEVANS S.R.L. (CUI 41487052) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2019. Activitatea principală este Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN 7739).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 350.000 lei (-4,9% față de 2024) și un profit net de 81.791 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2019 | 435.897 lei |
| 2020 | - |
| 2021 | 420.000 lei |
| 2022 | 480.000 lei |
| 2023 | 2.132.919 lei |
| 2024 | 368.000 lei |
| 2025 | 350.000 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 350.000 | 368.000 | 2.132.919 | 480.000 | 420.000 | - | 435.897 |
| Profit net | 81.791 | 105.727 | 1.550.360 | 762.261 | 358.051 | -99.106 | 386.388 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | - | 2 | - |
| Active imobilizate | 1.434.853 | 1.529.933 | 1.623.729 | 1.308.799 | 973.868 | 65.688 | - |
| Active circulante | 128.491 | 9.365 | 835.100 | 43.380 | 108.360 | 800.724 | 390.920 |
| Stocuri | 0 | 0 | 0 | - | - | 122.289 | - |
| Creanțe | 199 | 3.785 | 774.756 | 7.303 | 43.700 | 603.428 | 181.555 |
| Datorii | 1.147.243 | 6.987 | 145.158 | 418.868 | 95.896 | 68.130 | 3.532 |
| Capitaluri proprii | 416.101 | 1.532.311 | 2.313.671 | 763.311 | 646.332 | 288.282 | 387.388 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 23,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 11% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
73% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PAX ELEVANS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PAX ELEVANS S.R.L. în 2025 a fost de 350.000 lei, în scădere cu 4,9% față de 2024.
În 2025, PAX ELEVANS S.R.L. a înregistrat un profit net de 81.791 lei.
Activitatea principală a PAX ELEVANS S.R.L. este Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN 7739).
PAX ELEVANS S.R.L. are sediul social la adresa FREDERIC CHOPIN Nr. 19, Sc. A, Et. 2, Ap. 9, București Sectorul 2, Jud. București, 20243.
Da. PAX ELEVANS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. PAX ELEVANS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].