ActivăSRL

PATIC MINIMA SERV SRL

, Sat Coteşti Com. Coteşti, Jud. Vrancea, 627100

CAEN 2553: Operațiuni de mecanică generală

CUI
8333558
Reg. Com.
J1996000255393
Înființată
1 aprilie 1996
Vechime
30 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
217 mii lei
Profit net 2025
21 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 12.04.1996

Rezumat

Pe scurt

PATIC MINIMA SERV SRL (CUI 8333558) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Cotești, județul Vrancea, înființată în 1996. Activitatea principală este Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 217.202 lei (+69% față de 2024) și un profit net de 21.246 lei, cu 3 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
8333558
Nr. Reg. Com.
J1996000255393
EUID
ROONRC.J39/255/1996
Cod CAEN principal
2553 - Operațiuni de mecanică generală
Data înființării
1 aprilie 1996
Vechime
30 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
, Sat Coteşti Com. Coteşti, Jud. Vrancea, 627100

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PA••• NICU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+69,4% față de 2024

217.202 RON

2024: 128.200 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 60.350 RONAnul 2017: 57.552 RONAnul 2018: 60.737 RONAnul 2019: 68.309 RONAnul 2020: 76.848 RONAnul 2021: 89.391 RONAnul 2022: 102.204 RONAnul 2023: 113.958 RONAnul 2024: 128.200 RONAnul 2025: 217.202 RON

Profit net 2025

+372,1% față de 2024

21.246 RON

2024: -7.807 RON

-10k010k20k30k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 7.867 RONAnul 2017: 1.316 RONAnul 2018: 665 RONAnul 2019: 786 RONAnul 2020: 5.371 RONAnul 2021: 6.185 RONAnul 2022: 18.176 RONAnul 2023: 7.997 RONAnul 2024: -7.807 RONAnul 2025: 21.246 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    217 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    128 mii lei
    Profit net
    -8 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    114 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    102 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    89 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    77 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    68 mii lei
    Profit net
    786 lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    61 mii lei
    Profit net
    665 lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    58 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    60 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
9,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,98Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 98% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
43%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2011

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  5. 1996

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Vrancea cu nr. J39/255/1996.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PATIC MINIMA SERV SRL

Este PATIC MINIMA SERV SRL activă?

Da. PATIC MINIMA SERV SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PATIC MINIMA SERV SRL?

Cifra de afaceri a PATIC MINIMA SERV SRL în 2025 a fost de 217.202 lei, în creștere cu 69% față de 2024.

Ce profit a avut PATIC MINIMA SERV SRL în 2025?

În 2025, PATIC MINIMA SERV SRL a înregistrat un profit net de 21.246 lei.

Ce activitate are PATIC MINIMA SERV SRL?

Activitatea principală a PATIC MINIMA SERV SRL este Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

Unde are sediul PATIC MINIMA SERV SRL?

PATIC MINIMA SERV SRL are sediul social la adresa , Sat Cotești Com. Cotești, Jud. Vrancea, 627100.

PATIC MINIMA SERV SRL este plătitoare de TVA?

Nu. PATIC MINIMA SERV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

PATIC MINIMA SERV SRL are datorii la ANAF?

Nu. PATIC MINIMA SERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PATIC MINIMA SERV SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].