Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PAȘCĂU TARCOM SRL (CUI 6082174) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Tarcău, Comuna Tarcău, județul Neamț, înființată în 1994. Activitatea principală este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,61 mil. lei (+39% față de 2024) și un profit net de 21.011 lei, cu 9 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.267.475 lei |
| 2017 | 2.229.037 lei |
| 2018 | 865.063 lei |
| 2019 | 886.907 lei |
| 2020 | 1.000.398 lei |
| 2021 | 1.220.381 lei |
| 2022 | 1.124.263 lei |
| 2023 | 1.424.601 lei |
| 2024 | 1.157.683 lei |
| 2025 | 1.605.266 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.605.266 | 1.157.683 | 1.424.601 | 1.124.263 | 1.220.381 | 1.000.398 | 886.907 | 865.063 | 2.229.037 | 2.267.475 |
| Profit net | 21.011 | 19.547 | 7.988 | 14.016 | 79.478 | 61.201 | 9.244 | -189.713 | 4.606 | 12.876 |
| Număr mediu de angajați | 9 | 10 | 9 | 10 | 8 | 10 | 10 | 12 | 27 | 30 |
| Active imobilizate | 204.265 | 92.193 | 122.133 | 97.964 | 89.654 | 130.818 | 177.668 | 229.898 | 286.534 | 315.750 |
| Active circulante | 627.523 | 720.267 | 609.071 | 630.062 | 597.796 | 487.787 | 356.969 | 394.681 | 525.691 | 646.235 |
| Stocuri | 466.904 | 422.521 | 309.015 | 437.318 | 337.966 | 219.009 | 205.500 | 231.719 | 217.715 | 318.819 |
| Creanțe | 150.743 | 284.405 | 285.530 | 188.237 | 246.660 | 175.814 | 143.753 | 151.419 | 222.730 | 304.766 |
| Datorii | 489.572 | 430.192 | 360.462 | 365.273 | 128.187 | 138.820 | 190.044 | 294.692 | 290.392 | 417.526 |
| Capitaluri proprii | 342.216 | 382.268 | 370.742 | 362.753 | 559.263 | 479.785 | 344.593 | 335.349 | 525.062 | 548.464 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,28 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
59% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PAȘCĂU TARCOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PAȘCĂU TARCOM SRL în 2025 a fost de 1.605.266 lei (1,61 mil. lei), în creștere cu 39% față de 2024.
În 2025, PAȘCĂU TARCOM SRL a înregistrat un profit net de 21.011 lei.
Activitatea principală a PAȘCĂU TARCOM SRL este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).
PAȘCĂU TARCOM SRL are sediul social la adresa Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Jud. Neamț.
Da. PAȘCĂU TARCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. PAȘCĂU TARCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].