ActivăSRL

PASARE SRL

Nr. 182, Sat Uivar Com. Uivar, Jud. Timiş, 307445

CAEN 111: Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CUI
1852930
Reg. Com.
J1992001222350
Înființată
16 aprilie 1992
Vechime
34 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
662 mii lei
Profit net 2025
4 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 30.11.1992

Rezumat

Pe scurt

PASARE SRL (CUI 1852930) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Uivar, județul Timiș, înființată în 1992. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 662.027 lei (+12% față de 2024) și un profit net de 3.948 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1852930
Nr. Reg. Com.
J1992001222350
EUID
ROONRC.J1992001222350
Cod CAEN principal
111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Data înființării
16 aprilie 1992
Vechime
34 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 182, Sat Uivar Com. Uivar, Jud. Timiş, 307445

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • M••• VANE••• GEORG•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+11,9% față de 2024

662.027 RON

2024: 591.398 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 402.768 RONAnul 2017: 213.454 RONAnul 2018: 633.982 RONAnul 2019: 247.591 RONAnul 2020: 702.735 RONAnul 2021: 849.105 RONAnul 2022: 1.367.201 RONAnul 2023: 650.624 RONAnul 2024: 591.398 RONAnul 2025: 662.027 RON

Profit net 2025

-97,4% față de 2024

3.948 RON

2024: 150.232 RON

-400k-200k0200k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: -10.789 RONAnul 2018: 143.507 RONAnul 2019: -90.951 RONAnul 2020: 14.924 RONAnul 2021: 253.379 RONAnul 2022: 311.355 RONAnul 2023: -201.179 RONAnul 2024: 150.232 RONAnul 2025: 3.948 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    662 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    591 mii lei
    Profit net
    150 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    651 mii lei
    Profit net
    -201 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    311 mii lei
    Angajați
    7
  • 2021

    Cifra de afaceri
    849 mii lei
    Profit net
    253 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    703 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    248 mii lei
    Profit net
    -91 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    634 mii lei
    Profit net
    144 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    213 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    403 mii lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,38Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 38% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
75%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

75% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1222/1992.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PASARE SRL

Este PASARE SRL activă?

Da. PASARE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PASARE SRL?

Cifra de afaceri a PASARE SRL în 2025 a fost de 662.027 lei, în creștere cu 12% față de 2024.

Ce profit a avut PASARE SRL în 2025?

În 2025, PASARE SRL a înregistrat un profit net de 3.948 lei.

Ce activitate are PASARE SRL?

Activitatea principală a PASARE SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

Unde are sediul PASARE SRL?

PASARE SRL are sediul social la adresa Nr. 182, Sat Uivar Com. Uivar, Jud. Timiș, 307445.

PASARE SRL este plătitoare de TVA?

Da. PASARE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

PASARE SRL are datorii la ANAF?

Nu. PASARE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PASARE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].