Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PAPIT GRUP SRL (CUI 24729695) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Mărginenii de Jos, Comuna Filipeștii de Târg, județul Prahova, înființată în 2008. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,31 mil. lei (+27% față de 2024) și un profit net de 239.912 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 261.449 lei |
| 2017 | 596.020 lei |
| 2018 | 509.680 lei |
| 2019 | 387.880 lei |
| 2020 | 621.127 lei |
| 2021 | 185.603 lei |
| 2022 | 658.835 lei |
| 2023 | 1.301.606 lei |
| 2024 | 1.031.608 lei |
| 2025 | 1.305.513 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.305.513 | 1.031.608 | 1.301.606 | 658.835 | 185.603 | 621.127 | 387.880 | 509.680 | 596.020 | 261.449 |
| Profit net | 239.912 | 490.721 | 777.564 | 282.659 | 2.429 | 242.750 | -127.213 | 111.200 | 273.564 | 227.999 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 4 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 1.683.227 | 2.169.582 | 1.034.138 | 715.441 | 814.158 | 838.229 | 629.148 | 676.063 | 296.932 | 102.565 |
| Active circulante | 307.394 | 505.168 | 818.199 | 499.945 | 218.203 | 338.077 | 317.536 | 384.999 | 437.565 | 176.747 |
| Stocuri | 1.900 | 1.139 | 1.083 | 4.542 | - | - | 152 | 152 | 23.477 | - |
| Creanțe | 228.220 | 83.824 | 621.520 | 182.780 | 180.437 | 72.387 | 155.819 | 80.777 | 66.980 | 682 |
| Datorii | 577.126 | 924.845 | 330.483 | 173.645 | 273.197 | 425.402 | 438.529 | 425.695 | 210.330 | 28.709 |
| Capitaluri proprii | 1.229.084 | 1.750.000 | 1.521.913 | 1.041.741 | 759.164 | 750.904 | 508.155 | 635.367 | 524.167 | 250.603 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 53% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PAPIT GRUP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PAPIT GRUP SRL în 2025 a fost de 1.305.513 lei (1,31 mil. lei), în creștere cu 27% față de 2024.
În 2025, PAPIT GRUP SRL a înregistrat un profit net de 239.912 lei.
Activitatea principală a PAPIT GRUP SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
PAPIT GRUP SRL are sediul social la adresa Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeștii de Târg, Jud. Prahova.
Da. PAPIT GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. PAPIT GRUP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].