PANECARS POINT SRL Funcțiune SRL

Înființată 31.05.2017
Băile Oglinzi Nr. 38, Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Jud. Neamţ, 617371 4520, Întreținerea și repararea autovehiculelor

Prezentare

Pe scurt

PANECARS POINT SRL (CUI 37691398) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Oglinzi, Comuna Răucești, județul Neamț, înființată în 2017. Activitatea principală este Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 100.811 lei (-22% față de 2024) și un profit net de 22.592 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
100,8 miilei
−22,1%, față de 2024
Profit net 2025
22,6 miilei
−74,0%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
22,4%
Capital social
200lei
Vechime
9ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2019-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20190 lei
2020-
202118.611 lei
202257.200 lei
202379.740 lei
2024129.332 lei
2025100.811 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019
Cifra de afaceri100.811129.33279.74057.20018.611-0
Profit net22.59287.0055.4444.046-60.574-48.967-2.350
Număr mediu de angajați1114440
Active imobilizate63.89986.349118.962144.191169.420174.991167.701
Active circulante109.074108.27823.6375.2708.12312.97611.885
Stocuri7745341292733.04312.36511.865
Creanțe63.31662.9462.7511.681--0
Datorii102.504124.767127.598115.141122.507247.093189.745
Capitaluri proprii7.386-15.206-102.211-107.655-111.701-51.127-2.160
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
22% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,4 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,06 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,06 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
59% Față de anul anterior: în scădere

59% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 31.05.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
37691398
Nr. Reg. Com.
J27/582/2017
EUID
ROONRC.J27/582/2017
Cod CAEN principal
4520, Întreținerea și repararea autovehiculelor
Data înființării
31 mai 2017
Vechime
9 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Băile Oglinzi Nr. 38, Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Jud. Neamţ, 617371
Domiciliu fiscal
Str. Băile Oglinzi Nr. 38, Sat Oglinzi Com. Răuceşti, Jud. Neamţ, 617371

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0747••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • GAV••• EL•••Administrator, România
  • GAV••• G••• G•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2018
  1. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
  2. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2017
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Neamț cu nr. J27/582/2017. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre PANECARS POINT SRL

Este PANECARS POINT SRL activă?

Da. PANECARS POINT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PANECARS POINT SRL?

Cifra de afaceri a PANECARS POINT SRL în 2025 a fost de 100.811 lei, în scădere cu 22% față de 2024.

Ce profit a avut PANECARS POINT SRL în 2025?

În 2025, PANECARS POINT SRL a înregistrat un profit net de 22.592 lei.

Ce activitate are PANECARS POINT SRL?

Activitatea principală a PANECARS POINT SRL este Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

Unde are sediul PANECARS POINT SRL?

PANECARS POINT SRL are sediul social la adresa Băile Oglinzi Nr. 38, Sat Oglinzi, Comuna Răucești, Jud. Neamț, 617371.

PANECARS POINT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. PANECARS POINT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

PANECARS POINT SRL are datorii la ANAF?

Nu. PANECARS POINT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PANECARS POINT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].