Marjă netă
SlabFirma a pierdut 3,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PALMACYP SRL (CUI 14185707) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 2001. Activitatea principală este Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 455.803 lei (+38% față de 2024) și o pierdere netă de 17.659 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 297.229 lei |
| 2017 | 211.425 lei |
| 2018 | 247.977 lei |
| 2019 | 198.172 lei |
| 2020 | 347.945 lei |
| 2021 | 321.839 lei |
| 2022 | 367.226 lei |
| 2023 | 286.094 lei |
| 2024 | 329.484 lei |
| 2025 | 455.803 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 455.803 | 329.484 | 286.094 | 367.226 | 321.839 | 347.945 | 198.172 | 247.977 | 211.425 | 297.229 |
| Profit net | -17.659 | -64.810 | -298.097 | -1.208 | 6.380 | 20.515 | -68.279 | 3.052 | 6.720 | 11.538 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 4 |
| Active imobilizate | 41.633 | 92.658 | 144.632 | 56.230 | 72.599 | 46.824 | 19.391 | 28.525 | 37.597 | 46.668 |
| Active circulante | 150.127 | 134.633 | 159.291 | 491.352 | 390.923 | 418.245 | 335.582 | 309.290 | 271.481 | 225.440 |
| Stocuri | 170 | 4.909 | 44.078 | 323.594 | 281.009 | 285.587 | 229.108 | 204.156 | 195.565 | 164.970 |
| Creanțe | 85.504 | 89.311 | 105.155 | 110.295 | 96.014 | 113.227 | 87.863 | 84.944 | 85.192 | 77.080 |
| Datorii | 644.732 | 662.761 | 674.583 | 620.144 | 534.876 | 513.435 | 423.854 | 335.806 | 309.384 | 278.312 |
| Capitaluri proprii | -452.972 | -435.470 | -370.660 | -72.562 | -71.354 | -48.366 | -68.881 | 2.009 | -1.043 | -6.941 |
Firma a pierdut 3,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 23% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
336% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PALMACYP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PALMACYP SRL în 2025 a fost de 455.803 lei, în creștere cu 38% față de 2024.
În 2025, PALMACYP SRL a înregistrat o pierdere netă de 17.659 lei.
Activitatea principală a PALMACYP SRL este Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).
PALMACYP SRL are sediul social la adresa Str. VEDEA Nr. 3, Bl. 114, Sc. 2, Et. 6, Ap. 91, București Sectorul 5, Jud. București, 70000.
Da. PALMACYP SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. PALMACYP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].