ActivăSRL

PALLAS IMPEX S.R.L.

Str. Bobocului, Bl. UK.14, Ap. 4, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440258

CAEN 4619: Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CUI
9036261
Reg. Com.
J30/1000/1996
Înființată
4 decembrie 1996
Vechime
29 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
75 mii lei
Profit net 2025
2 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 20.12.1996

Rezumat

Pe scurt

PALLAS IMPEX S.R.L. (CUI 9036261) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 1996. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 75.042 lei (+64% față de 2024) și un profit net de 2.482 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
9036261
Nr. Reg. Com.
J30/1000/1996
EUID
ROONRC.J30/1000/1996
Cod CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Data înființării
4 decembrie 1996
Vechime
29 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Bobocului, Bl. UK.14, Ap. 4, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440258

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • N••• STEL••• P•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+64,3% față de 2024

75.042 RON

2024: 45.671 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 86.462 RONAnul 2017: 67.224 RONAnul 2018: 153.046 RONAnul 2019: 47.278 RONAnul 2020: 41.274 RONAnul 2021: 63.064 RONAnul 2022: 75.229 RONAnul 2023: 76.391 RONAnul 2024: 45.671 RONAnul 2025: 75.042 RON

Profit net 2025

+115,5% față de 2024

2.482 RON

2024: -15.984 RON

-50k-25k025k50k75k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 38.148 RONAnul 2017: 7.998 RONAnul 2018: 56.377 RONAnul 2019: -25.293 RONAnul 2020: 54 RONAnul 2021: 140 RONAnul 2022: 8.999 RONAnul 2023: 112 RONAnul 2024: -15.984 RONAnul 2025: 2.482 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    75 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    46 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    76 mii lei
    Profit net
    112 lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    75 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    63 mii lei
    Profit net
    140 lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    41 mii lei
    Profit net
    54 lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    47 mii lei
    Profit net
    -25 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    153 mii lei
    Profit net
    56 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    67 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    86 mii lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,3%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
5,51Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,51 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
17%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

17% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1996

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/1000/1996, sub denumirea PALLAS IMPEX SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PALLAS IMPEX S.R.L.

Este PALLAS IMPEX S.R.L. activă?

Da. PALLAS IMPEX S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PALLAS IMPEX S.R.L.?

Cifra de afaceri a PALLAS IMPEX S.R.L. în 2025 a fost de 75.042 lei, în creștere cu 64% față de 2024.

Ce profit a avut PALLAS IMPEX S.R.L. în 2025?

În 2025, PALLAS IMPEX S.R.L. a înregistrat un profit net de 2.482 lei.

Ce activitate are PALLAS IMPEX S.R.L.?

Activitatea principală a PALLAS IMPEX S.R.L. este Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

Unde are sediul PALLAS IMPEX S.R.L.?

PALLAS IMPEX S.R.L. are sediul social la adresa Str. Bobocului, Bl. UK.14, Ap. 4, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440258.

PALLAS IMPEX S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. PALLAS IMPEX S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

PALLAS IMPEX S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. PALLAS IMPEX S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PALLAS IMPEX S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].