Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 283,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PALCARO SRL (CUI 7167910) a fost o societate cu răspundere limitată din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 1995 și radiată în 2021. Activitatea principală era Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).
Ultimul bilanț, din 2019, arată o cifră de afaceri de 206.045 lei și un profit net de 585.031 lei, cu 6 angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2009 | 11.391.931 lei |
| 2010 | 11.904.249 lei |
| 2011 | 11.040.057 lei |
| 2012 | 12.316.989 lei |
| 2013 | 17.061.395 lei |
| 2014 | 8.934.724 lei |
| 2015 | 12.854.939 lei |
| 2016 | 37.783.859 lei |
| 2017 | 30.198.107 lei |
| 2019 | 206.045 lei |
| Indicator | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 206.045 | 30.198.107 | 37.783.859 | 12.854.939 | 8.934.724 | 17.061.395 | 12.316.989 | 11.040.057 | 11.904.249 | 11.391.931 |
| Profit net | 585.031 | -1.427.272 | 24.024 | -281.275 | -2.347.486 | 59.526 | 13.164 | 26.001 | 94.650 | 46.544 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 22 | - | 21 | 22 | 25 | 26 | 26 | 23 | 22 |
| Active imobilizate | 81.839 | 1.133.010 | 1.290.763 | 1.343.655 | 1.568.825 | 1.655.806 | 2.026.111 | 2.496.667 | 2.684.155 | 2.970.688 |
| Active circulante | 445.918 | 7.095.443 | 4.992.715 | 4.436.492 | 4.034.297 | 5.753.709 | 3.620.394 | 4.111.577 | 3.515.459 | 4.856.100 |
| Stocuri | 325.359 | 3.687.450 | 3.090.923 | 2.468.053 | 3.294.388 | 4.897.504 | 3.081.762 | 3.724.520 | 2.640.233 | 2.162.301 |
| Creanțe | 83.041 | 3.407.993 | 1.901.792 | 1.968.439 | 739.909 | 856.205 | 538.632 | 387.057 | 875.226 | 2.693.799 |
| Datorii | 1.169.197 | 9.093.783 | 5.839.038 | 5.112.693 | 4.942.851 | 4.033.517 | 2.346.394 | 2.894.816 | 2.379.923 | 3.097.450 |
| Capitaluri proprii | -641.440 | -1.211.164 | 385.321 | 496.458 | 823.690 | 3.161.176 | 3.336.361 | 3.323.196 | 3.420.941 | 3.350.249 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 283,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 38% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
222% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. PALCARO SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2021.
Cifra de afaceri a PALCARO SRL în 2019 a fost de 206.045 lei.
În 2019, PALCARO SRL a înregistrat un profit net de 585.031 lei.
Conform bilanțului pe 2019, PALCARO SRL a avut în medie 6 angajați.
Activitatea principală a PALCARO SRL era Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).
PALCARO SRL avea sediul social la adresa Str. HOLLOK Nr. 7, Municipiul Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 4100.
Nu. PALCARO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].