ActivăSRL

PALABRA COM SRL

Str. Stâncii Nr. 12, Et. parter, Ap. 1, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500118

CAEN 5912: Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CUI
15034370
Reg. Com.
J08/484/2024
Înființată
22 noiembrie 2002
Vechime
23 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
160 mii lei
Profit net 2025
36 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: TRANSFER(SOSIRE) din data 09.02.2024

Rezumat

Pe scurt

PALABRA COM SRL (CUI 15034370) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2002. Activitatea principală este Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5912).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 159.617 lei (+16% față de 2024) și un profit net de 36.063 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
15034370
Nr. Reg. Com.
J08/484/2024
EUID
ROONRC.J8/484/2024
Cod CAEN principal
5912 - Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Data înființării
22 noiembrie 2002
Înmatricularea actuală
12 februarie 2024
Vechime
23 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Stâncii Nr. 12, Et. parter, Ap. 1, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500118

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • D••• EUGE•••
  • D••• IO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+16,2% față de 2024

159.617 RON

2024: 137.322 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 77.428 RONAnul 2017: 62.544 RONAnul 2018: 60.121 RONAnul 2019: 70.231 RONAnul 2020: 54.499 RONAnul 2021: 65.254 RONAnul 2022: 124.052 RONAnul 2023: 134.518 RONAnul 2024: 137.322 RONAnul 2025: 159.617 RON

Profit net 2025

+117,9% față de 2024

36.063 RON

2024: 16.548 RON

020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 53.634 RONAnul 2017: 32.782 RONAnul 2018: 22.443 RONAnul 2019: 24.173 RONAnul 2020: 9.974 RONAnul 2021: 15.910 RONAnul 2022: 54.437 RONAnul 2023: 40.924 RONAnul 2024: 16.548 RONAnul 2025: 36.063 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    160 mii lei
    Profit net
    36 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    137 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    135 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    54 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    65 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    54 mii lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    70 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    60 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    63 mii lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    77 mii lei
    Profit net
    54 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
23%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,40Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,40 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
59%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

59% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2024

    Mutarea sediului în alt județ

    București → Brașov. Nr. Reg. Com. nou: J8/484/2024.

  3. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2004

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2002

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/11973/2002.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PALABRA COM SRL

Este PALABRA COM SRL activă?

Da. PALABRA COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PALABRA COM SRL?

Cifra de afaceri a PALABRA COM SRL în 2025 a fost de 159.617 lei, în creștere cu 16% față de 2024.

Ce profit a avut PALABRA COM SRL în 2025?

În 2025, PALABRA COM SRL a înregistrat un profit net de 36.063 lei.

Ce activitate are PALABRA COM SRL?

Activitatea principală a PALABRA COM SRL este Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5912).

Unde are sediul PALABRA COM SRL?

PALABRA COM SRL are sediul social la adresa Str. Stâncii Nr. 12, Et. parter, Ap. 1, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500118.

PALABRA COM SRL este plătitoare de TVA?

Da. PALABRA COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

PALABRA COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. PALABRA COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PALABRA COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].