Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PACO BLUE SRL (CUI 18102704) este o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711). Firma este în curs de dizolvare.
În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 1,21 mil. lei (-25% față de 2016) și un profit net de 87.505 lei, cu 5 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2008 | 51.398 lei |
| 2009 | 44.074 lei |
| 2010 | 51.050 lei |
| 2011 | 136.452 lei |
| 2012 | 298.210 lei |
| 2013 | 234.324 lei |
| 2014 | 324.511 lei |
| 2015 | 1.107.191 lei |
| 2016 | 1.624.732 lei |
| 2017 | 1.213.320 lei |
| Indicator | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.213.320 | 1.624.732 | 1.107.191 | 324.511 | 234.324 | 298.210 | 136.452 | 51.050 | 44.074 | 51.398 |
| Profit net | 87.505 | 255.109 | 6 | -92.646 | -34.766 | 18.246 | -22.668 | -5.672 | 1.116 | 3.892 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 7 | - | 6 | 3 | 3 | 3 | - | - | - |
| Active imobilizate | 16.551 | 21.565 | 756 | - | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 525.962 | 378.868 | 162.630 | 51.865 | 12.590 | 43.105 | 23.964 | 36.157 | 48.564 | 47.566 |
| Stocuri | 18.884 | 4.746 | 135.757 | 41.087 | 9.156 | 11.461 | 11.461 | 11.792 | 11.792 | 11.792 |
| Creanțe | 309.140 | 302.693 | 6.342 | 8.562 | 7.146 | 2.768 | 5.487 | 5.487 | 11.193 | 5.702 |
| Datorii | 267.863 | 213.020 | 231.313 | 144.311 | 29.377 | 25.126 | 46.899 | 49.649 | 58.440 | 64.262 |
| Capitaluri proprii | 275.320 | 187.815 | -67.294 | -92.446 | -16.320 | 18.446 | -22.468 | -11.553 | -4.765 | -5.881 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,96 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
49% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. PACO BLUE SRL este în curs de dizolvare.
Cifra de afaceri a PACO BLUE SRL în 2017 a fost de 1.213.320 lei (1,21 mil. lei), în scădere cu 25% față de 2016.
În 2017, PACO BLUE SRL a înregistrat un profit net de 87.505 lei.
Activitatea principală a PACO BLUE SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
PACO BLUE SRL are sediul social la adresa Aleea Hobița Nr. 4, Bl. 301, Sc. A, Ap. 26, București Sectorul 2, Jud. București.
Nu. PACO BLUE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. PACO BLUE SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].