ActivăSRL

PABO START CONSTRUCT SRL

Str. Gării Nr. 123, Mun. Paşcani, Jud. Iaşi

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
26626300
Reg. Com.
J2010000335222
Înființată
9 martie 2010
Vechime
16 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
188 mii lei
Profit net 2025
18 mii lei
Angajați 2025
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.03.2010

Rezumat

Pe scurt

PABO START CONSTRUCT SRL (CUI 26626300) este o societate cu răspundere limitată activă din Pașcani, județul Iași, înființată în 2010. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 188.000 lei (-54% față de 2024) și un profit net de 17.686 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26626300
Nr. Reg. Com.
J2010000335222
EUID
ROONRC.J2010000335222
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
9 martie 2010
Vechime
16 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Gării Nr. 123, Mun. Paşcani, Jud. Iaşi

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PANT••• BOG••• DĂ•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-54,3% față de 2024

188.000 RON

2024: 411.346 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 251.121 RONAnul 2017: 272.884 RONAnul 2018: 305.230 RONAnul 2019: 301.709 RONAnul 2020: 280.700 RONAnul 2021: 244.556 RONAnul 2022: 266.878 RONAnul 2023: 321.300 RONAnul 2024: 411.346 RONAnul 2025: 188.000 RON

Profit net 2025

+137,4% față de 2024

17.686 RON

2024: 7.449 RON

05k10k15k20k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.338 RONAnul 2017: 9.232 RONAnul 2018: 1.060 RONAnul 2019: 5.317 RONAnul 2020: 2.119 RONAnul 2021: 3.664 RONAnul 2022: 3.541 RONAnul 2023: 19.193 RONAnul 2024: 7.449 RONAnul 2025: 17.686 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    188 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    5
  • 2024

    Cifra de afaceri
    411 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    5
  • 2023

    Cifra de afaceri
    321 mii lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    5
  • 2022

    Cifra de afaceri
    267 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    5
  • 2021

    Cifra de afaceri
    245 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    281 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    6
  • 2019

    Cifra de afaceri
    302 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    6
  • 2018

    Cifra de afaceri
    305 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    273 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    7
  • 2016

    Cifra de afaceri
    251 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    7

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
9,4%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,10Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,10 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
48%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2010

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/335/2010.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PABO START CONSTRUCT SRL

Este PABO START CONSTRUCT SRL activă?

Da. PABO START CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PABO START CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a PABO START CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 188.000 lei, în scădere cu 54% față de 2024.

Ce profit a avut PABO START CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, PABO START CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 17.686 lei.

Ce activitate are PABO START CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a PABO START CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul PABO START CONSTRUCT SRL?

PABO START CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Gării Nr. 123, Mun. Pașcani, Jud. Iași.

PABO START CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. PABO START CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

PABO START CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. PABO START CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PABO START CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].