ActivăSRL

OVIMAX COMPREST SRL

Str. Muncitorilor Nr. 28, Sc. II, Et. 1, Ap. 13, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400424

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
25261419
Reg. Com.
J2009000563122
Înființată
10 martie 2009
Vechime
17 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
1,8 mil. lei
Profit net 2025
207 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 10.03.2009

Rezumat

Pe scurt

OVIMAX COMPREST SRL (CUI 25261419) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2009. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,76 mil. lei (-11% față de 2024) și un profit net de 206.622 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
25261419
Nr. Reg. Com.
J2009000563122
EUID
ROONRC.J2009000563122
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
10 martie 2009
Vechime
17 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Muncitorilor Nr. 28, Sc. II, Et. 1, Ap. 13, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400424

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SC••• R••• OVI••• RE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-10,6% față de 2024

1.761.711 RON

2024: 1.969.928 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.243.557 RONAnul 2017: 1.230.002 RONAnul 2018: 1.138.060 RONAnul 2019: 1.208.130 RONAnul 2020: 1.161.639 RONAnul 2021: 1.365.914 RONAnul 2022: 1.660.860 RONAnul 2023: 1.983.179 RONAnul 2024: 1.969.928 RONAnul 2025: 1.761.711 RON

Profit net 2025

-39,1% față de 2024

206.622 RON

2024: 339.526 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 24.798 RONAnul 2017: 69.327 RONAnul 2018: 9.869 RONAnul 2019: 76.287 RONAnul 2020: 90.295 RONAnul 2021: 193.112 RONAnul 2022: 126.428 RONAnul 2023: 553.941 RONAnul 2024: 339.526 RONAnul 2025: 206.622 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    207 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    340 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    554 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    126 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    193 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    76 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    69 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
12%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,91Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 91% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
56%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

56% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    2 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/563/2009.

În cronologia completă vezi și numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre OVIMAX COMPREST SRL

Este OVIMAX COMPREST SRL activă?

Da. OVIMAX COMPREST SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a OVIMAX COMPREST SRL?

Cifra de afaceri a OVIMAX COMPREST SRL în 2025 a fost de 1.761.711 lei (1,76 mil. lei), în scădere cu 11% față de 2024.

Ce profit a avut OVIMAX COMPREST SRL în 2025?

În 2025, OVIMAX COMPREST SRL a înregistrat un profit net de 206.622 lei.

Ce activitate are OVIMAX COMPREST SRL?

Activitatea principală a OVIMAX COMPREST SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul OVIMAX COMPREST SRL?

OVIMAX COMPREST SRL are sediul social la adresa Str. Muncitorilor Nr. 28, Sc. II, Et. 1, Ap. 13, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400424.

OVIMAX COMPREST SRL este plătitoare de TVA?

Da. OVIMAX COMPREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

OVIMAX COMPREST SRL are datorii la ANAF?

Nu. OVIMAX COMPREST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre OVIMAX COMPREST SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].