Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 21,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
OVIMAR IMPEX SRL (CUI 17872101) a fost o societate cu răspundere limitată din Iași, înființată în 2005 și radiată în 2026. Activitatea principală era Activități de jocuri de noroc și pariuri (CAEN 9200).
Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 9,15 mil. lei (+0,9% față de 2022) și un profit net de 2,01 mil. lei, cu 22 de angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 80.886 lei |
| 2015 | 4.739.349 lei |
| 2016 | 6.253.761 lei |
| 2017 | 11.406.333 lei |
| 2018 | 10.383.502 lei |
| 2019 | 9.741.769 lei |
| 2020 | 6.754.875 lei |
| 2021 | 8.532.395 lei |
| 2022 | 9.072.167 lei |
| 2023 | 9.152.992 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9.152.992 | 9.072.167 | 8.532.395 | 6.754.875 | 9.741.769 | 10.383.502 | 11.406.333 | 6.253.761 | 4.739.349 | 80.886 |
| Profit net | 2.006.264 | 1.660.313 | 1.996.108 | 1.073.533 | 1.203.499 | 2.303.772 | 3.613.531 | 826.182 | 342.441 | 101.492 |
| Număr mediu de angajați | 22 | 23 | 24 | 38 | 36 | 43 | 49 | 75 | 73 | 63 |
| Active imobilizate | 1.482.699 | 2.235.288 | 1.954.486 | 1.529.074 | 1.661.673 | 1.060.795 | 1.060.689 | 971.636 | 841.294 | 377.333 |
| Active circulante | 5.107.824 | 4.072.267 | 3.131.683 | 2.872.363 | 2.268.032 | 1.843.098 | 4.775.650 | 1.130.994 | 714.168 | 101.350 |
| Stocuri | 14.575 | 78.649 | 1.890 | 84.008 | 35.410 | 8.144 | 37.792 | 5.685 | 7.328 | 30.964 |
| Creanțe | 1.450.431 | 480.145 | 524.899 | 146.142 | 626.325 | 538.666 | 18.664 | 96 | 96 | - |
| Datorii | 4.547.587 | 4.611.595 | 3.053.388 | 3.291.231 | 2.689.533 | 563.448 | 2.186.135 | 1.239.775 | 741.984 | 14.154 |
| Capitaluri proprii | 2.042.936 | 1.695.960 | 2.032.781 | 1.110.206 | 1.240.172 | 2.340.445 | 3.650.204 | 862.855 | 813.478 | 464.529 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 21,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,12 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
69% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată din 09.07.2026. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. OVIMAR IMPEX SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2026.
Cifra de afaceri a OVIMAR IMPEX SRL în 2023 a fost de 9.152.992 lei (9,15 mil. lei), în creștere cu 0,9% față de 2022.
În 2023, OVIMAR IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 2,01 mil. lei (2.006.264 lei).
Conform bilanțului pe 2023, OVIMAR IMPEX SRL a avut în medie 22 de angajați (față de 23 de angajați în 2022).
Activitatea principală a OVIMAR IMPEX SRL era Activități de jocuri de noroc și pariuri (CAEN 9200).
OVIMAR IMPEX SRL avea sediul social la adresa BUCIUM Nr. 35, Bl. A1-2, Et. parter, Municipiul Iași, Jud. Iași, 700182.
Nu. OVIMAR IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].