Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
OVIALEX SRL (CUI 15430626) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 2003. Activitatea principală este Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 475.435 lei (+4,9% față de 2024) și un profit net de 43.850 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 196.631 lei |
| 2017 | 246.782 lei |
| 2018 | 176.439 lei |
| 2019 | 305.697 lei |
| 2020 | 320.531 lei |
| 2021 | 404.253 lei |
| 2022 | 530.155 lei |
| 2023 | 425.073 lei |
| 2024 | 453.075 lei |
| 2025 | 475.435 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 475.435 | 453.075 | 425.073 | 530.155 | 404.253 | 320.531 | 305.697 | 176.439 | 246.782 | 196.631 |
| Profit net | 43.850 | 69.193 | 2.377 | 46.679 | 24.455 | 38.649 | 75.739 | 19.735 | 14.394 | 19.600 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 4.899 | 3.524 | 2.634 | 11.624 | 24.304 | 32.983 | 44.292 | - | 400 | 400 |
| Active circulante | 256.869 | 207.485 | 99.114 | 135.510 | 51.342 | 58.006 | 38.824 | 62.086 | 14.787 | 19.438 |
| Stocuri | 8.303 | 62.671 | 43.137 | 20.831 | 20.382 | 30.147 | 13.092 | 35.290 | 8.642 | 12.893 |
| Creanțe | 70.849 | 2.558 | 31.682 | 50.238 | 56 | 22.824 | 353 | 1.379 | 70 | 1.532 |
| Datorii | 156.013 | 125.517 | 83.112 | 94.263 | 12.220 | 52.018 | 83.783 | 138.493 | 111.329 | 130.374 |
| Capitaluri proprii | 105.755 | 87.829 | 18.636 | 55.208 | 65.763 | 41.308 | 1.670 | -74.070 | -93.805 | -108.199 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,65 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
60% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. OVIALEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a OVIALEX SRL în 2025 a fost de 475.435 lei, în creștere cu 4,9% față de 2024.
În 2025, OVIALEX SRL a înregistrat un profit net de 43.850 lei.
Activitatea principală a OVIALEX SRL este Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).
OVIALEX SRL are sediul social la adresa Str. MUȘATINI Nr. 3, Bl. N13, Sc. B, Et. P, Ap. 3, Municipiul Iași, Jud. Iași.
Da. OVIALEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. OVIALEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].