ActivăSRL

OVATUR SRL

Aleea Borşa Nr. 5-7, Bl. U50, Sc. 4, Et. 1, Ap. 33, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CUI
27431820
Reg. Com.
J2010001550121
Înființată
27 septembrie 2010
Vechime
16 ani
Cifra de afaceri 2025
233 mii lei
Profit net 2025
-47 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.09.2010

Rezumat

Pe scurt

OVATUR SRL (CUI 27431820) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2010. Activitatea principală este Alte transporturi terestre de călători n.c.a. (CAEN 4939).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 232.956 lei (-24% față de 2024) și o pierdere netă de 47.481 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
27431820
Nr. Reg. Com.
J2010001550121
EUID
ROONRC.J2010001550121
Cod CAEN principal
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Data înființării
27 septembrie 2010
Vechime
16 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Borşa Nr. 5-7, Bl. U50, Sc. 4, Et. 1, Ap. 33, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• OVI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-24,3% față de 2024

232.956 RON

2024: 307.824 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 227.778 RONAnul 2017: 209.316 RONAnul 2018: 328.946 RONAnul 2019: 358.734 RONAnul 2020: 260.525 RONAnul 2021: 431.726 RONAnul 2022: 335.917 RONAnul 2023: 275.668 RONAnul 2024: 307.824 RONAnul 2025: 232.956 RON

Profit net 2025

-238,4% față de 2024

-47.481 RON

2024: 34.315 RON

-100k0100k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -41.130 RONAnul 2017: -43.229 RONAnul 2018: 46.434 RONAnul 2019: 63.838 RONAnul 2020: 5.771 RONAnul 2021: 171.342 RONAnul 2022: 80.737 RONAnul 2023: 11.289 RONAnul 2024: 34.315 RONAnul 2025: -47.481 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    233 mii lei
    Profit net
    -47 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    308 mii lei
    Profit net
    34 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    276 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    336 mii lei
    Profit net
    81 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    432 mii lei
    Profit net
    171 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    261 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    359 mii lei
    Profit net
    64 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    329 mii lei
    Profit net
    46 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    209 mii lei
    Profit net
    -43 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    228 mii lei
    Profit net
    -41 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-20%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 20,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,34Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 34% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
146%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

146% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2010

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/1550/2010.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre OVATUR SRL

Este OVATUR SRL activă?

Da. OVATUR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a OVATUR SRL?

Cifra de afaceri a OVATUR SRL în 2025 a fost de 232.956 lei, în scădere cu 24% față de 2024.

Ce profit a avut OVATUR SRL în 2025?

În 2025, OVATUR SRL a înregistrat o pierdere netă de 47.481 lei.

Ce activitate are OVATUR SRL?

Activitatea principală a OVATUR SRL este Alte transporturi terestre de călători n.c.a. (CAEN 4939).

Unde are sediul OVATUR SRL?

OVATUR SRL are sediul social la adresa Aleea Borșa Nr. 5-7, Bl. U50, Sc. 4, Et. 1, Ap. 33, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

OVATUR SRL este plătitoare de TVA?

Da. OVATUR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

OVATUR SRL are datorii la ANAF?

Nu. OVATUR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre OVATUR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].