Marjă netă
SlabFirma a pierdut 92,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
OTIMEX SRL (CUI 7000954) este o societate cu răspundere limitată activă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 1995. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN 4636).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107.350 lei (-11% față de 2024) și o pierdere netă de 99.025 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 53.717 lei |
| 2017 | 94.266 lei |
| 2018 | 94.020 lei |
| 2019 | 104.272 lei |
| 2020 | 70.964 lei |
| 2021 | 114.683 lei |
| 2022 | 94.385 lei |
| 2023 | 104.728 lei |
| 2024 | 121.164 lei |
| 2025 | 107.350 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 107.350 | 121.164 | 104.728 | 94.385 | 114.683 | 70.964 | 104.272 | 94.020 | 94.266 | 53.717 |
| Profit net | -99.025 | -109.078 | -102.673 | -114.361 | -88.772 | -82.988 | -59.683 | -47.133 | -18.919 | -20.559 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 4.003 | 4.003 | 4.003 | 4.778 | 5.553 | 2.518 | 2.518 | 2.518 | 2.518 | 2.518 |
| Active circulante | 50.925 | 59.059 | 75.366 | 63.242 | 62.425 | 58.208 | 44.254 | 44.068 | 40.818 | 39.040 |
| Stocuri | 47.761 | 53.245 | 75.299 | 62.734 | 61.122 | 56.876 | 43.559 | 39.503 | 36.762 | 34.550 |
| Creanțe | 2.741 | 1.915 | -5 | 100 | 643 | 693 | 96 | 4.265 | 1.805 | 918 |
| Datorii | 1.082.798 | 991.907 | 899.136 | 785.114 | 670.711 | 574.687 | 477.745 | 417.876 | 367.493 | 346.796 |
| Capitaluri proprii | -1.027.870 | -928.845 | -819.767 | -717.094 | -602.733 | -513.961 | -430.973 | -371.290 | -324.157 | -305.238 |
Firma a pierdut 92,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 4,7% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
1.971% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. OTIMEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a OTIMEX SRL în 2025 a fost de 107.350 lei, în scădere cu 11% față de 2024.
În 2025, OTIMEX SRL a înregistrat o pierdere netă de 99.025 lei.
Activitatea principală a OTIMEX SRL este Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN 4636).
OTIMEX SRL are sediul social la adresa Str. GIB MIHAESCU Nr. 9, Bl. S5, Sc. B, Et. 2, Ap. 6, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea, 1000.
Da. OTIMEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. OTIMEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].