RadiatăSRL

ORBIS SRL

Str. Szék Nr. 121, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530203

CAEN 1071: Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CUI
6876876
Reg. Com.
J19/1536/1994
Înființată
28 decembrie 1994
Vechime
31 de ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2023
421 mii lei
Profit net 2023
-69 mii lei
Angajați 2023
2

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 14.03.2024

Rezumat

Pe scurt

ORBIS SRL (CUI 6876876) a fost o societate cu răspundere limitată din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 1994 și radiată în 2024. Activitatea principală era Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 421.045 lei (-12% față de 2022) și o pierdere netă de 68.803 lei, cu 2 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
6876876
Nr. Reg. Com.
J19/1536/1994
EUID
ROONRC.J19/1536/1994
Cod CAEN principal
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Data înființării
28 decembrie 1994
Vechime
31 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Szék Nr. 121, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530203

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • OR••• ZS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2011 - 2023, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2023

-12,2% față de 2022

421.045 RON

2022: 479.325 RON

0200k400k600k2011201520162017201820192020202120222023Anul 2011: 176.703 RONAnul 2015: 390.796 RONAnul 2016: 331.071 RONAnul 2017: 407.375 RONAnul 2018: 428.252 RONAnul 2019: 436.466 RONAnul 2020: 379.895 RONAnul 2021: 410.685 RONAnul 2022: 479.325 RONAnul 2023: 421.045 RON

Profit net 2023

-907,2% față de 2022

-68.803 RON

2022: 8.524 RON

-100k-50k050k100k2011201520162017201820192020202120222023Anul 2011: -15.855 RONAnul 2015: 6 RONAnul 2016: 8.092 RONAnul 2017: 42.688 RONAnul 2018: 61.800 RONAnul 2019: 59.315 RONAnul 2020: 68.282 RONAnul 2021: 86.962 RONAnul 2022: 8.524 RONAnul 2023: -68.803 RON

Evoluție pe ani

  • 2023

    Cifra de afaceri
    421 mii lei
    Profit net
    -69 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    479 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    411 mii lei
    Profit net
    87 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    380 mii lei
    Profit net
    68 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    436 mii lei
    Profit net
    59 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    428 mii lei
    Profit net
    62 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    407 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    331 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    6
  • 2015

    Cifra de afaceri
    391 mii lei
    Profit net
    6 lei
    Angajați
    -
  • 2011

    Cifra de afaceri
    177 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2023

Marjă netăSlab
-16%Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

Firma a pierdut 16,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,74Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,74 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
57%Față de anul anterior: în creștere
20192020202120222023

57% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2017

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1994 - 1994)
  1. 1994

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/1536/1994.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ORBIS SRL

Este ORBIS SRL activă?

Nu. ORBIS SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2024.

Care este cifra de afaceri a ORBIS SRL?

Cifra de afaceri a ORBIS SRL în 2023 a fost de 421.045 lei, în scădere cu 12% față de 2022.

Ce profit a avut ORBIS SRL în 2023?

În 2023, ORBIS SRL a înregistrat o pierdere netă de 68.803 lei.

Câți angajați avea ORBIS SRL?

Conform bilanțului pe 2023, ORBIS SRL a avut în medie 2 angajați (față de 2 angajați în 2022).

Ce activitate avea ORBIS SRL?

Activitatea principală a ORBIS SRL era Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

Unde avea sediul ORBIS SRL?

ORBIS SRL avea sediul social la adresa Str. Szék Nr. 121, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530203.

ORBIS SRL are datorii la ANAF?

Nu. ORBIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ORBIS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].