ActivăSRL

OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L.

Str. Prunului Nr. 12, Bl. E-2, Sc. A, Ap. 19, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500318

CAEN 8690: Alte activități referitoare la sănătatea umană

CUI
40420828
Reg. Com.
J08/134/2019
Înființată
14 ianuarie 2019
Vechime
7 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2024
245 mii lei
Profit net 2024
-32 mii lei
Angajați 2024
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 14.01.2019

Rezumat

Pe scurt

OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. (CUI 40420828) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2019. Activitatea principală este Alte activități referitoare la sănătatea umană (CAEN 8690).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 245.267 lei (-12% față de 2023) și o pierdere netă de 31.918 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
40420828
Nr. Reg. Com.
J08/134/2019
EUID
ROONRC.J8/134/2019
Cod CAEN principal
8690 - Alte activități referitoare la sănătatea umană
Data înființării
14 ianuarie 2019
Vechime
7 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Prunului Nr. 12, Bl. E-2, Sc. A, Ap. 19, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500318

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • L••• DAN••• ŞTE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2019 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

-11,8% față de 2023

245.267 RON

2023: 278.101 RON

0100k200k300k201920202021202220232024Anul 2019: 123.428 RONAnul 2020: 115.205 RONAnul 2021: 293.123 RONAnul 2022: 292.224 RONAnul 2023: 278.101 RONAnul 2024: 245.267 RON

Profit net 2024

-178,5% față de 2023

-31.918 RON

2023: 40.677 RON

-100k0100k200k300k201920202021202220232024Anul 2019: 13.863 RONAnul 2020: 45.917 RONAnul 2021: 234.332 RONAnul 2022: 159.394 RONAnul 2023: 40.677 RONAnul 2024: -31.918 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    245 mii lei
    Profit net
    -32 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    278 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    292 mii lei
    Profit net
    159 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    293 mii lei
    Profit net
    234 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    115 mii lei
    Profit net
    46 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    123 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăSlab
-13%Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Firma a pierdut 13 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
11,43Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 11,43 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
8%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

8% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2019

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/134/2019.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L.

Este OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. activă?

Da. OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L.?

Cifra de afaceri a OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. în 2024 a fost de 245.267 lei, în scădere cu 12% față de 2023.

Ce profit a avut OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. în 2024?

În 2024, OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 31.918 lei.

Ce activitate are OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L.?

Activitatea principală a OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. este Alte activități referitoare la sănătatea umană (CAEN 8690).

Unde are sediul OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L.?

OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. are sediul social la adresa Str. Prunului Nr. 12, Bl. E-2, Sc. A, Ap. 19, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500318.

OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre OPTO FARM OPTIC VISION S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].