OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 27.04.2021
PENEŞ CURCANU Nr. 9, Et. 4, Ap. 10, Municipiul Iaşi, Jud. Iaşi, 700473 6210, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Prezentare

Pe scurt

OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. (CUI 44190179) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 2021. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 85.240 lei (+113% față de 2024) și un profit net de 4.086 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
85,2 miilei
+113,0%, față de 2024
Profit net 2025
4.086lei
−54,9%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
4,8%
Capital social
4lei
Vechime
5ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2021-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
202124.616 lei
2022141.341 lei
202381.873 lei
202440.011 lei
202585.240 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024202320222021
Cifra de afaceri85.24040.01181.873141.34124.616
Profit net4.0869.06435.960129.65322.494
Număr mediu de angajați11100
Active imobilizate97.1251902.4642.0624.537
Active circulante1.384.19649.44737.245137.48118.474
Stocuri7.62420.904000
Creanțe1.315.981022.63470.00015.000
Datorii174.6324.4623.5982.392513
Capitaluri proprii49.26145.17536.111137.15122.498
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

De urmărit
4,8% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,8 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
7,93 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,93 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
12% Față de anul anterior: în creștere

12% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 27.04.2021

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
44190179
Cod de TVA
RO55422711
Nr. Reg. Com.
J2021001481227
EUID
ROONRC.J2021001481227
Cod CAEN principal
6210, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
27 aprilie 2021
Vechime
5 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
4 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
PENEŞ CURCANU Nr. 9, Et. 4, Ap. 10, Municipiul Iaşi, Jud. Iaşi, 700473
Domiciliu fiscal
Str. Peneş Curcanu Nr. 9, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700473

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0727••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • R••• VIC••• EDU•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2022
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2021
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/1481/2021. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L.

Este OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. activă?

Da. OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L.?

Cifra de afaceri a OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. în 2025 a fost de 85.240 lei, în creștere cu 113% față de 2024.

Ce profit a avut OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. în 2025?

În 2025, OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. a înregistrat un profit net de 4.086 lei.

Ce activitate are OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L.?

Activitatea principală a OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

Unde are sediul OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L.?

OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. are sediul social la adresa PENEȘ CURCANU Nr. 9, Et. 4, Ap. 10, Municipiul Iași, Jud. Iași, 700473.

OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre OPTIMATHR COMPUTING SOLUTIONS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].