OPTIM CONSULTING SERV SRL Radiată SRL

Înființată 02.12.2004 Radiată 10.05.2024
HRISTO BOTEV Nr. 1, Et. 3, CAM.313, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti 7022, Activități de consultanță pentru afaceri și management

Prezentare

Pe scurt

OPTIM CONSULTING SERV SRL (CUI 17001256) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 3), înființată în 2004 și radiată în 2024. Activitatea principală era Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 161.680 lei (-50% față de 2013) și o pierdere netă de 44.958 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2014
161,7 miilei
−49,8%, față de 2013
Profit net 2014
−45 miilei
−448,8%, față de 2013
Angajați 2014
1
0,0%, față de 2013
Marjă netă
-27,8%
Capital social
200lei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2014
Cifra de afaceri
AnValoare
2008130.384 lei
2009287.586 lei
2010262.710 lei
2011341.173 lei
2012460.095 lei
2013322.094 lei
2014161.680 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2014201320122011201020092008
Cifra de afaceri161.680322.094460.095341.173262.710287.586130.384
Profit net-44.95812.88915.9655.210-55.66824.3442.742
Număr mediu de angajați1112321
Active imobilizate19.54720.09018.76615.29039.30934.2784.246
Active circulante138.853167.453188.405115.731279.665158.01890.721
Stocuri1.8033.7882.2491.1551.4831.8612.327
Creanțe134.785162.207151.618103.981170.147150.92175.482
Datorii230.546214.731247.248227.062344.841169.94594.862
Capitaluri proprii-70.158-25.200-38.089-54.053-30.73924.930585
Ultimul bilanț: 2014. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2014

Marjă netă

Slab
-28% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 27,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,60 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 60% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
144% Față de anul anterior: în creștere

144% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată din 10.05.2024. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 10.05.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
17001256
Nr. Reg. Com.
J40/19921/2004
EUID
ROONRC.J40/19921/2004
Cod CAEN principal
7022, Activități de consultanță pentru afaceri și management
Data înființării
2 decembrie 2004
Vechime
21 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2014)
Adresă sediu
HRISTO BOTEV Nr. 1, Et. 3, CAM.313, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Bld. Hristo Botev Nr. 1, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 30231

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

3
  • FIDU••• S•••Lichidator judiciar, România
  • NEGRE••• GEO••• SO•••Reprezentant al persoanei juridice
  • SILI••• CRIST••• DRA•••Reprezentant al persoanei juridice
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Stare nouă la ONRC: Faliment ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Insolvență ONRC
2023
  1. Stări noi la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2016
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2012
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2009
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre OPTIM CONSULTING SERV SRL

Este OPTIM CONSULTING SERV SRL activă?

Nu. OPTIM CONSULTING SERV SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2024.

Care este cifra de afaceri a OPTIM CONSULTING SERV SRL?

Cifra de afaceri a OPTIM CONSULTING SERV SRL în 2014 a fost de 161.680 lei, în scădere cu 50% față de 2013.

Ce profit a avut OPTIM CONSULTING SERV SRL în 2014?

În 2014, OPTIM CONSULTING SERV SRL a înregistrat o pierdere netă de 44.958 lei.

Câți angajați avea OPTIM CONSULTING SERV SRL?

Conform bilanțului pe 2014, OPTIM CONSULTING SERV SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2013).

Ce activitate avea OPTIM CONSULTING SERV SRL?

Activitatea principală a OPTIM CONSULTING SERV SRL era Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

Unde avea sediul OPTIM CONSULTING SERV SRL?

OPTIM CONSULTING SERV SRL avea sediul social la adresa HRISTO BOTEV Nr. 1, Et. 3, CAM.313, București Sectorul 3, Jud. București.

OPTIM CONSULTING SERV SRL are datorii la ANAF?

Nu. OPTIM CONSULTING SERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre OPTIM CONSULTING SERV SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].