ActivăSRL

OPTIM BLACK SRL

SEMLAC Nr. 447, Sat Semlac Com. Semlac, Jud. Arad, 317295

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
30954888
Reg. Com.
J02/1337/2012
Înființată
27 noiembrie 2012
Vechime
13 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
402 mii lei
Profit net 2025
2 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.11.2012

Rezumat

Pe scurt

OPTIM BLACK SRL (CUI 30954888) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Semlac, județul Arad, înființată în 2012. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 401.814 lei (-13% față de 2024) și un profit net de 2.421 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
30954888
Nr. Reg. Com.
J02/1337/2012
EUID
ROONRC.J2/1337/2012
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
27 noiembrie 2012
Vechime
13 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
SEMLAC Nr. 447, Sat Semlac Com. Semlac, Jud. Arad, 317295

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • FÎNTΕ•• VALEN••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-13,3% față de 2024

401.814 RON

2024: 463.630 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 290.433 RONAnul 2017: 262.279 RONAnul 2018: 259.223 RONAnul 2019: 243.106 RONAnul 2020: 244.554 RONAnul 2021: 311.919 RONAnul 2022: 496.137 RONAnul 2023: 403.335 RONAnul 2024: 463.630 RONAnul 2025: 401.814 RON

Profit net 2025

-72,6% față de 2024

2.421 RON

2024: 8.843 RON

-100k-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.971 RONAnul 2017: -21.880 RONAnul 2018: -52.620 RONAnul 2019: -51.554 RONAnul 2020: 62.658 RONAnul 2021: 8.969 RONAnul 2022: 5.823 RONAnul 2023: -14.070 RONAnul 2024: 8.843 RONAnul 2025: 2.421 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    402 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    464 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    403 mii lei
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    496 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    312 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    245 mii lei
    Profit net
    63 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    243 mii lei
    Profit net
    -52 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    259 mii lei
    Profit net
    -53 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    262 mii lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    290 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,26Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 26% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
386%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

386% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Arad cu nr. J2/1337/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre OPTIM BLACK SRL

Este OPTIM BLACK SRL activă?

Da. OPTIM BLACK SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a OPTIM BLACK SRL?

Cifra de afaceri a OPTIM BLACK SRL în 2025 a fost de 401.814 lei, în scădere cu 13% față de 2024.

Ce profit a avut OPTIM BLACK SRL în 2025?

În 2025, OPTIM BLACK SRL a înregistrat un profit net de 2.421 lei.

Ce activitate are OPTIM BLACK SRL?

Activitatea principală a OPTIM BLACK SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul OPTIM BLACK SRL?

OPTIM BLACK SRL are sediul social la adresa SEMLAC Nr. 447, Sat Semlac Com. Semlac, Jud. Arad, 317295.

OPTIM BLACK SRL este plătitoare de TVA?

Da. OPTIM BLACK SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

OPTIM BLACK SRL are datorii la ANAF?

Nu. OPTIM BLACK SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre OPTIM BLACK SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].