ActivăSRL

OPTILAB SOLUTIONS S.R.L.

Str. Prunului Nr. 46, Bl. 2, Sc. B, Et. 4, Ap. 15, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500322

CAEN 3250: Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice

CUI
40367767
Reg. Com.
J08/2/2019
Înființată
3 ianuarie 2019
Vechime
7 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
7,5 mil. lei
Profit net 2025
380 mii lei
Angajați 2025
8

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 03.01.2019

Rezumat

Pe scurt

OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. (CUI 40367767) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2019. Activitatea principală este Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice (CAEN 3250).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,48 mil. lei (+64% față de 2024) și un profit net de 379.677 lei, cu 8 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
40367767
Nr. Reg. Com.
J08/2/2019
EUID
ROONRC.J8/2/2019
Cod CAEN principal
3250 - Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
Data înființării
3 ianuarie 2019
Vechime
7 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Prunului Nr. 46, Bl. 2, Sc. B, Et. 4, Ap. 15, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500322

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MOI••• MI••• VIR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2019 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+63,7% față de 2024

7.483.902 RON

2024: 4.572.852 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2019202020212022202320242025Anul 2019: 821.630 RONAnul 2020: 1.754.969 RONAnul 2021: 4.233.488 RONAnul 2022: 3.432.137 RONAnul 2023: 3.982.259 RONAnul 2024: 4.572.852 RONAnul 2025: 7.483.902 RON

Profit net 2025

+35,0% față de 2024

379.677 RON

2024: 281.299 RON

-1 mil-500k0500k2019202020212022202320242025Anul 2019: 235.773 RONAnul 2020: 45.158 RONAnul 2021: 266.060 RONAnul 2022: -653.040 RONAnul 2023: 195.995 RONAnul 2024: 281.299 RONAnul 2025: 379.677 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    7,5 mil. lei
    Profit net
    380 mii lei
    Angajați
    8
  • 2024

    Cifra de afaceri
    4,6 mil. lei
    Profit net
    281 mii lei
    Angajați
    9
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    196 mii lei
    Angajați
    9
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    -653 mii lei
    Angajați
    11
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    266 mii lei
    Angajați
    11
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    7
  • 2019

    Cifra de afaceri
    822 mii lei
    Profit net
    236 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,1%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,03Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,03 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
88%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

88% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2019

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/2/2019.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre OPTILAB SOLUTIONS S.R.L.

Este OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. activă?

Da. OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a OPTILAB SOLUTIONS S.R.L.?

Cifra de afaceri a OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. în 2025 a fost de 7.483.902 lei (7,48 mil. lei), în creștere cu 64% față de 2024.

Ce profit a avut OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. în 2025?

În 2025, OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. a înregistrat un profit net de 379.677 lei.

Ce activitate are OPTILAB SOLUTIONS S.R.L.?

Activitatea principală a OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. este Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice (CAEN 3250).

Unde are sediul OPTILAB SOLUTIONS S.R.L.?

OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. are sediul social la adresa Str. Prunului Nr. 46, Bl. 2, Sc. B, Et. 4, Ap. 15, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500322.

OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. OPTILAB SOLUTIONS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre OPTILAB SOLUTIONS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].