Marjă netă
SlabFirma a pierdut 4,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ONLIV SRL (CUI 13508346) a fost o societate cu răspundere limitată din Sibiu, înființată în 2000 și radiată în 2024. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).
Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 25.133 lei (-99% față de 2022) și o pierdere netă de 1.120 lei, fără angajați declarați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 2.302.055 lei |
| 2015 | 3.682.094 lei |
| 2016 | 3.896.446 lei |
| 2017 | 4.287.092 lei |
| 2018 | 4.803.239 lei |
| 2019 | 5.380.419 lei |
| 2020 | 4.793.712 lei |
| 2021 | 4.952.095 lei |
| 2022 | 2.928.918 lei |
| 2023 | 25.133 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25.133 | 2.928.918 | 4.952.095 | 4.793.712 | 5.380.419 | 4.803.239 | 4.287.092 | 3.896.446 | 3.682.094 | 2.302.055 |
| Profit net | -1.120 | 89.104 | 106.308 | 181.225 | 203.385 | 239.867 | 137.169 | 209.826 | 159.590 | 3.592 |
| Număr mediu de angajați | - | 6 | 11 | 11 | - | 14 | 15 | 16 | 15 | 15 |
| Active imobilizate | 5.233 | 6.533 | 7.832 | 9.132 | 11.834 | 4.348 | 7.152 | 11.935 | 14.112 | 18.895 |
| Active circulante | 177.914 | 331.021 | 573.474 | 1.027.428 | 946.655 | 869.297 | 642.175 | 560.329 | 531.486 | 582.260 |
| Stocuri | 70.448 | 70.448 | 252.259 | 373.663 | 303.665 | 322.015 | 245.866 | 393.384 | 421.597 | 541.500 |
| Creanțe | 106.477 | 84.855 | 164.655 | 22.985 | 27.477 | 43.914 | 54.503 | 23.572 | 29.603 | 13.107 |
| Datorii | 30.532 | 183.819 | 235.255 | 261.690 | 225.273 | 269.770 | 285.318 | 345.425 | 398.051 | 613.197 |
| Capitaluri proprii | 152.615 | 153.735 | 346.051 | 774.870 | 733.216 | 603.875 | 364.009 | 226.839 | 147.547 | -12.042 |
Firma a pierdut 4,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,83 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
17% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. ONLIV SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2024.
Cifra de afaceri a ONLIV SRL în 2023 a fost de 25.133 lei, în scădere cu 99% față de 2022.
În 2023, ONLIV SRL a înregistrat o pierdere netă de 1.120 lei.
Activitatea principală a ONLIV SRL era Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).
ONLIV SRL avea sediul social la adresa CÂMPULUI Nr. 10, corp F, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 550126.
Nu. ONLIV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].