ActivăSRL

OLMEC S.R.L.

Com. Orlesti, Sat Orleşti Com. Orleşti, Jud. Vâlcea, 247450

CAEN 2512: Fabricarea de uși și ferestre din metal

CUI
1502285
Reg. Com.
J38/226/1991
Înființată
18 aprilie 1991
Vechime
35 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
475 mii lei
Profit net 2025
89 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.12.1992

Rezumat

Pe scurt

OLMEC S.R.L. (CUI 1502285) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Orlești, județul Vâlcea, înființată în 1991. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 475.337 lei (-4,8% față de 2024) și un profit net de 88.947 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1502285
Nr. Reg. Com.
J38/226/1991
EUID
ROONRC.J38/226/1991
Cod CAEN principal
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
Data înființării
18 aprilie 1991
Vechime
35 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Com. Orlesti, Sat Orleşti Com. Orleşti, Jud. Vâlcea, 247450

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • SΕ•• DAN•••
  • SΕ•• IO••• ADR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-4,8% față de 2024

475.337 RON

2024: 499.506 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 220.213 RONAnul 2017: 214.843 RONAnul 2018: 194.661 RONAnul 2019: 229.306 RONAnul 2020: 295.159 RONAnul 2021: 228.250 RONAnul 2022: 268.280 RONAnul 2023: 622.491 RONAnul 2024: 499.506 RONAnul 2025: 475.337 RON

Profit net 2025

-50,1% față de 2024

88.947 RON

2024: 178.164 RON

-100k0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 21 RONAnul 2017: 1.295 RONAnul 2018: 5.358 RONAnul 2019: 4.558 RONAnul 2020: 1.990 RONAnul 2021: 1.316 RONAnul 2022: -22.640 RONAnul 2023: 311.707 RONAnul 2024: 178.164 RONAnul 2025: 88.947 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    475 mii lei
    Profit net
    89 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    500 mii lei
    Profit net
    178 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    622 mii lei
    Profit net
    312 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    268 mii lei
    Profit net
    -23 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    228 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    295 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    229 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    195 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    215 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    220 mii lei
    Profit net
    21 lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
19%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,23Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 23% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
52%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

52% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Vâlcea cu nr. J38/226/1991, sub denumirea OLMEC SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre OLMEC S.R.L.

Este OLMEC S.R.L. activă?

Da. OLMEC S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a OLMEC S.R.L.?

Cifra de afaceri a OLMEC S.R.L. în 2025 a fost de 475.337 lei, în scădere cu 4,8% față de 2024.

Ce profit a avut OLMEC S.R.L. în 2025?

În 2025, OLMEC S.R.L. a înregistrat un profit net de 88.947 lei.

Ce activitate are OLMEC S.R.L.?

Activitatea principală a OLMEC S.R.L. este Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

Unde are sediul OLMEC S.R.L.?

OLMEC S.R.L. are sediul social la adresa Com. Orlesti, Sat Orlești Com. Orlești, Jud. Vâlcea, 247450.

OLMEC S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. OLMEC S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

OLMEC S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. OLMEC S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre OLMEC S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].