OGEVI INTERCOM SRL Radiată SRL

Înființată 12.04.2002
Str. Gheorghe Şincai Nr. 6, Bl. 2, Sc. 3, Et. 3, Ap. 70, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 0 4619, Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Prezentare

Pe scurt

OGEVI INTERCOM SRL (CUI 14577905) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 4), înființată în 2002 și radiată în 2013. Activitatea principală era Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

Ultimul bilanț, din 2012, arată o cifră de afaceri de 76.645 lei (+5% față de 2011) și un profit net de 16.763 lei, fără angajați declarați.

Cifra de afaceri 2012
76,6 miilei
+5,0%, față de 2011
Profit net 2012
16,8 miilei
+49,4%, față de 2011
Angajați 2012
-
Marjă netă
21,9%
Capital social
200lei
Vechime
24ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2012
Cifra de afaceri
AnValoare
200878.277 lei
200947.368 lei
201081.129 lei
201172.962 lei
201276.645 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20122011201020092008
Cifra de afaceri76.64572.96281.12947.36878.277
Profit net16.76311.22113.373905.342
Număr mediu de angajați----1
Active imobilizate5701.1341.4752.161683
Active circulante79.04971.81960.66953.31868.722
Stocuri9.7309.14320.10417.22919.419
Creanțe1.6891.4225.0226.3019.483
Datorii25.82435.92126.33333.04247.057
Capitaluri proprii53.79537.03235.81122.43722.348
Ultimul bilanț: 2012. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2012

Marjă netă

Bun
22% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 21,9 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
3,06 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,06 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
32% Față de anul anterior: în scădere

32% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 05.09.2013

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
14577905
Nr. Reg. Com.
J40/2983/2002
EUID
ROONRC.J40/2983/2002
Cod CAEN principal
4619, Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Data înființării
12 aprilie 2002
Vechime
24 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2012)
Adresă sediu
Str. Gheorghe Şincai Nr. 6, Bl. 2, Sc. 3, Et. 3, Ap. 70, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 0
Domiciliu fiscal
Str. Gheorghe Sincai Nr. 6, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 40316

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 3306•••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • ZEGH••• •••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2013
  1. Radierea din Registrul Comerțului ANAF
  2. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2012
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2010
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2002
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/2983/2002. ONRC
  2. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre OGEVI INTERCOM SRL

Este OGEVI INTERCOM SRL activă?

Nu. OGEVI INTERCOM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2013.

Care este cifra de afaceri a OGEVI INTERCOM SRL?

Cifra de afaceri a OGEVI INTERCOM SRL în 2012 a fost de 76.645 lei, în creștere cu 5% față de 2011.

Ce profit a avut OGEVI INTERCOM SRL în 2012?

În 2012, OGEVI INTERCOM SRL a înregistrat un profit net de 16.763 lei.

Ce activitate avea OGEVI INTERCOM SRL?

Activitatea principală a OGEVI INTERCOM SRL era Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

Unde avea sediul OGEVI INTERCOM SRL?

OGEVI INTERCOM SRL avea sediul social la adresa Str. Gheorghe Șincai Nr. 6, Bl. 2, Sc. 3, Et. 3, Ap. 70, București Sectorul 4, Jud. București, 0.

OGEVI INTERCOM SRL are datorii la ANAF?

Nu. OGEVI INTERCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre OGEVI INTERCOM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].