ActivăSRL

OFTA LIGHT SRL

Str. Abatorului Nr. 22A, Sat Floreşti Com. Floreşti, Jud. Cluj, 407280

CAEN 4619: Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CUI
33869477
Reg. Com.
J12/3410/2014
Înființată
4 decembrie 2014
Vechime
11 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
805 mii lei
Profit net 2025
194 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.12.2014

Rezumat

Pe scurt

OFTA LIGHT SRL (CUI 33869477) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Florești, județul Cluj, înființată în 2014. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 804.700 lei (+25% față de 2024) și un profit net de 193.551 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33869477
Nr. Reg. Com.
J12/3410/2014
EUID
ROONRC.J12/3410/2014
Cod CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Data înființării
4 decembrie 2014
Vechime
11 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Abatorului Nr. 22A, Sat Floreşti Com. Floreşti, Jud. Cluj, 407280

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • P••• DI••• VIOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+24,6% față de 2024

804.700 RON

2024: 645.573 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 212.637 RONAnul 2017: 197.890 RONAnul 2018: 116.147 RONAnul 2019: 100.734 RONAnul 2020: 90.092 RONAnul 2021: 74.587 RONAnul 2022: 339.844 RONAnul 2023: 431.553 RONAnul 2024: 645.573 RONAnul 2025: 804.700 RON

Profit net 2025

-14,4% față de 2024

193.551 RON

2024: 226.095 RON

-100k0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 23.697 RONAnul 2017: 3.117 RONAnul 2018: 6.947 RONAnul 2019: 4.147 RONAnul 2020: 5.410 RONAnul 2021: -27.552 RONAnul 2022: 90.287 RONAnul 2023: 86.581 RONAnul 2024: 226.095 RONAnul 2025: 193.551 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    805 mii lei
    Profit net
    194 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    646 mii lei
    Profit net
    226 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    432 mii lei
    Profit net
    87 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    340 mii lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    0
  • 2021

    Cifra de afaceri
    75 mii lei
    Profit net
    -28 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    90 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    101 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    116 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    198 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    213 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
24%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,39Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,39 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
29%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2015

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2014

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3410/2014.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre OFTA LIGHT SRL

Este OFTA LIGHT SRL activă?

Da. OFTA LIGHT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a OFTA LIGHT SRL?

Cifra de afaceri a OFTA LIGHT SRL în 2025 a fost de 804.700 lei, în creștere cu 25% față de 2024.

Ce profit a avut OFTA LIGHT SRL în 2025?

În 2025, OFTA LIGHT SRL a înregistrat un profit net de 193.551 lei.

Ce activitate are OFTA LIGHT SRL?

Activitatea principală a OFTA LIGHT SRL este Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

Unde are sediul OFTA LIGHT SRL?

OFTA LIGHT SRL are sediul social la adresa Str. Abatorului Nr. 22A, Sat Florești Com. Florești, Jud. Cluj, 407280.

OFTA LIGHT SRL este plătitoare de TVA?

Da. OFTA LIGHT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

OFTA LIGHT SRL are datorii la ANAF?

Nu. OFTA LIGHT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre OFTA LIGHT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].