RadiatăSRL

NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL

Str. Nicolae Cânea Nr. 140-160, Et. 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 4633: Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CUI
18891497
Reg. Com.
J40/12255/2006
Înființată
28 iulie 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2021
0 lei
Profit net 2021
0 lei

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 31.12.2021

Rezumat

Pe scurt

NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL (CUI 18891497) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2006. Activitatea principală era Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN 4633).

Ultimul bilanț, din 2020, arată o cifră de afaceri de 107 mil. lei (+9,5% față de 2019) și un profit net de 2,04 mil. lei, cu 51 de angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18891497
Nr. Reg. Com.
J40/12255/2006
EUID
ROONRC.J40/12255/2006
Cod CAEN principal
4633 - Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
Data înființării
28 iulie 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Nicolae Cânea Nr. 140-160, Et. 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • JASIN••• ROB••• PA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2011 - 2021, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2021

-100,0% față de 2020

0 RON

2020: 106.621.917 RON

050 mil100 mil150 mil2011201220132014201520162017201920202021Anul 2011: 68.160.437 RONAnul 2012: 64.770.324 RONAnul 2013: 67.415.359 RONAnul 2014: 66.932.624 RONAnul 2015: 76.659.337 RONAnul 2016: 75.628.986 RONAnul 2017: 73.273.506 RONAnul 2019: 97.354.670 RONAnul 2020: 106.621.917 RONAnul 2021: 0 RON

Profit net 2021

-100,0% față de 2020

0 RON

2020: 2.042.490 RON

-10 mil-5 mil05 mil10 mil15 mil2011201220132014201520162017201920202021Anul 2011: -1.006.887 RONAnul 2012: -1.980.227 RONAnul 2013: -472.671 RONAnul 2014: 1.740.060 RONAnul 2015: -84.446 RONAnul 2016: -7.793.095 RONAnul 2017: 11.999.112 RONAnul 2019: 2.588.298 RONAnul 2020: 2.042.490 RONAnul 2021: 0 RON

Evoluție pe ani

  • 2021

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    106,6 mil. lei
    Profit net
    2,0 mil. lei
    Angajați
    51
  • 2019

    Cifra de afaceri
    97,4 mil. lei
    Profit net
    2,6 mil. lei
    Angajați
    51
  • 2017

    Cifra de afaceri
    73,3 mil. lei
    Profit net
    12,0 mil. lei
    Angajați
    55
  • 2016

    Cifra de afaceri
    75,6 mil. lei
    Profit net
    -7,8 mil. lei
    Angajați
    52
  • 2015

    Cifra de afaceri
    76,7 mil. lei
    Profit net
    -84 mii lei
    Angajați
    46
  • 2014

    Cifra de afaceri
    66,9 mil. lei
    Profit net
    1,7 mil. lei
    Angajați
    47
  • 2013

    Cifra de afaceri
    67,4 mil. lei
    Profit net
    -473 mii lei
    Angajați
    49
  • 2012

    Cifra de afaceri
    64,8 mil. lei
    Profit net
    -2,0 mil. lei
    Angajați
    42
  • 2011

    Cifra de afaceri
    68,2 mil. lei
    Profit net
    -1,0 mil. lei
    Angajați
    41

Analiză

Indicatori financiari 2020

Marjă netăAtenție
1,9%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720192020

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,59Față de anul anterior: în scădere
20152016201720192020

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,59 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
61%Față de anul anterior: în creștere
20152016201720192020

61% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Radierea din Registrul Comerțului

  2. Stări încheiate la ONRC

    Reorganizare - fuziune prin absorbție; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2021

    Stare nouă la ONRC: Reorganizare - fuziune prin absorbție

  5. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2017

    Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2006 - 2014)
  1. 2014

    Schimbarea denumirii

    DANONE BABY NUTRITION ROMANIA SRL → NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL

  2. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/12255/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL

Este NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL activă?

Nu. NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL?

Cifra de afaceri a NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL în 2020 a fost de 106.621.917 lei (107 mil. lei), în creștere cu 9,5% față de 2019.

Ce profit a avut NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL în 2020?

În 2020, NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL a înregistrat un profit net de 2,04 mil. lei (2.042.490 lei).

Câți angajați avea NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL?

Conform bilanțului pe 2020, NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL a avut în medie 51 de angajați (față de 51 de angajați în 2019).

Ce activitate avea NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL?

Activitatea principală a NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL era Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN 4633).

Unde avea sediul NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL?

NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL avea sediul social la adresa Str. Nicolae Cânea Nr. 140-160, Et. 1, Sector 2 Mun. București, Jud. București.

NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL are datorii la ANAF?

Nu. NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NUTRICIA EARLY LIFE NUTRITION ROMANIA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].